Liga japońska - 17. kolejka J1 League: Kashima Antlers - Sanfrecce Hiroszima 2-2 (1-1)

30 czerwca na Kashima Soccer Stadium odbyło się spotkanie 17. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kashimy i Sanfrecce Hiroshima. Mecz zakończył się remisem 2-2. Pojedynek obejrzało 13 502 widzów.

17. kolejka Japonia - J1 League
2019-06-30 11:30 | Stadion: Kashima Soccer Stadium | Widzów: 13502 | Arbiter: M. Tojo
Y. Kashiwa 27',90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 starć drużyna Kashimy wygrała 19 razy i zanotowała 12 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sanfrecce Hiroshima Hayato Araki.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Yoshifumi Kashiwa. Asystę przy golu zaliczył Rhayner.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Kentowi Misao i Douglasowi Vieirze. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie Kazuma Yamaguchi został zastąpiony przez Yasushiego Endę. W 62. minucie sędzia przyznał kartkę Sho Sasakiemu z Sanfrecce Hiroshima.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Sanfrecce Hiroshima doszło do zmiany. Sho Inagaki wszedł za Kyoheiego Yoshina.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Kashimy przyniosły efekt bramkowy. W 74. minucie Koki Machida dał prowadzenie swojemu zespołowi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Yuta Koike.

W 76. minucie arbiter ukarał kartką Rhaynera, zawodnika Sanfrecce Hiroshima. W następstwie utraty gola trener Sanfrecce Hiroshima postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Hayao Kawabe'a i na pole gry wprowadził napastnika Patrica, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Chwilę później trener Kashimy postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Yutę Koike'a. Na boisko wszedł Bueno, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Patric, piłkarz gości. W 84. minucie Tsukasa Morishima został zmieniony przez Gakuta Notsudę, co miało wzmocnić drużynę Sanfrecce Hiroshima. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Shomę Doi na Serginha.

Zespół Kashimy niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 20 minut, jedenastka gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Yoshifumi Kashiwa. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Gakuto Notsuda.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Hayato Araki 1′ (samob.)
77′ Yuta Koike
Yuki Nogami
 74′ Koki Machida
Sho Sasaki62′
85′ Shoma Doi
Yoshifumi Kashiwa  27′, 90′
44′ Kento Misao
Kosei Shibasaki
56′ Kazuma Yamaguchi
Kyohei Yoshino73′
Sho Ito
Douglas da Silva Vieira44′
Hitoshi Sogahata
Hirotsugu Nakabayashi
77′ Wellington Daniel Bueno
Akira Ibayashi
Itsuki Oda
Shunki Higashi
56′ Yasushi Endo
Sho Inagaki73′
Shintaro Nago
Gakuto Notsuda84′
85′ Sergio Antônio Soler de Oliveira Júnior
Anderson Patric Aguiar Oliveira76′ 83′
Takeshi Kanamori
Yusuke Minagawa

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Sanfrecce Hiroshima przyznał cztery.