Liga japońska - 17. kolejka J1 League: FC Tokio - Yokohama F. Marinos 4-2 (2-1)

29 czerwca na Ajinomoto Stadium w Chōfu odbył się pojedynek 17. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami FC Tokio i Yokohamy F. Marinos. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Tokio 4-2. Na stadionie zasiadło 33 705 widzów.

17. kolejka Japonia - J1 League
2019-06-29 12:00 | Stadion: Ajinomoto Stadium | Widzów: 33705 | Arbiter: Y. Araki
A. Hayashi 83' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 meczów drużyna Yokohamy F. Marinos wygrała 15 razy i zanotowała 14 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Yokohamy F. Marinos w 15. minucie spotkania, gdy Marcos Junior zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 17. minucie Na Sangho wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Yojiro Takahagi.

W 19. minucie arbiter ukarał kartką Shinnosuke Hatanakę, piłkarza gości.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Kensuke Nagai. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomagał Yojiro Takahagi.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FC Tokio, zdobywając kolejną bramkę. W 55. minucie wynik na 3-1 podwyższył Diego Oliveira. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Kensuke Nagaiego.

W 62. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Diego Oliveira z FC Tokio. W 73. minucie Yojiro Takahagi został zastąpiony przez Arthura.

Chwilę później trener Yokohamy F. Marinos postanowił wzmocnić linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Juna Amana. Na boisko wszedł Koji Miyoshi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 78. minucie Kensuke Nagai został zmieniony przez Kotara Omoriego, co miało wzmocnić jedenastkę FC Tokio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcosa Juniora na Yushiego Yamayę.

W 83. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik FC Tokio Akihiro Hayashi. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Arthur z zespołu gospodarzy. Była to 85. minuta spotkania.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie FC Tokio doszło do zmiany. Kiichi Yajima wszedł za Diego Oliveirę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-2.

FC Tokio
83′ (samob.) Akihiro Hayashi
Keita Endo
 17′ Sangho Na
Takuya Kida
73′ Yojiro Takahagi
Edigar Junio Teixeira Lima
 38′ 78′ Kensuke Nagai
Marcos Junio Lima dos Santos  15′ 81′
 55′, 62′ 88′ Diego Queiroz de Oliveira
Yuzo Kurihara
78′ Kotaro Omori
Koji Miyoshi75′
73′ 85′ Arthur Silva Feitoza
Kota Yamada
In-Soo Yu
Yuki Otsu
88′ Kiichi Yajima
Yushi Yamaya81′

Przewaga jedenastki Yokohamy F. Marinos w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Yokohamy F. Marinos w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.