Liga japońska - 17. kolejka J1 League: FC Tokio - Vegalta Sendai 1-0 (1-0)

W starciu 17. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 20 września, zespół FC Tokio zwyciężył z Vegaltą Sendai 1-0 (1-0). Mecz na Ajinomoto Stadium w Chōfu obejrzało 4 981 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

17. kolejka Japonia - J1 League
2020-09-20 12:00 | Stadion: Ajinomoto Stadium | Widzów: 4981 | Arbiter: F. Nakamura
FC Tokio
Vegalta Sendai
1
0
H. Mita 13'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania jedenastka FC Tokio wygrała 15 razy i zanotowała 12 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Hirotaka Mita dla drużyny FC Tokio. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Kyosuke Tagawa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Hirotaka Mita z jedenastki gospodarzy. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Tokio.

W 62. minucie Adailton został zastąpiony przez Diego Oliveirę. Trener Vegalty Sendai postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Takayoshiego Ishiharę i na pole gry wprowadził napastnika Alexandre'a Guedesa, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Vegalty Sendai doszło do zmiany. Shingo Hyodo wszedł za Takumę Hamasakiego. Chwilę później trener FC Tokio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Arthur Silva, a murawę opuścił Kyosuke Tagawa. W tej samej minucie Hirotaka Mita został zmieniony przez Taichiego Harę, a za Leandra wszedł na boisko Kensuke Nagai, co miało wzmocnić drużynę FC Tokio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rya Germaina na Ryoheiego Michibuchiego oraz Keiyę Shiihashi na Shoga Nakaharę.

W 83. minucie kartkę obejrzał Keiya Shiihashi z Vegalty Sendai. W drugiej połowie nie padły bramki.

Mate Junior Simao
62′ Adailton dos Santos da Silva
Hisashi Appiah Tawiah
 13′ 45′ 71′ Hirotaka Mita
Takayoshi Ishihara65′
88′ Weverson Leandro Oliveira Moura
Kunimitsu Sekiguchi
Manato Shinada
Keiya Shiihashi83′ 85′
Takuya Uchida
Shun Nagasawa
71′ Kyosuke Tagawa
Shingo Hyodo66′
71′ Arthur Silva Feitoza
Ryutaro Iio
71′ Taichi Hara
Ryohei Michibuchi75′
88′ Kensuke Nagai
Shogo Nakahara85′
62′ Diego Queiroz de Oliveira
Alexandre Xavier Pereira Guedes65′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.