Liga japońska - 16. kolejka J1 League: Yokohama F. Marinos - Yamaga FC 1-0 (0-0)

W meczu 16. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 22 czerwca, zespół Yokohamy F. Marinos zwyciężył z Yamaga FC 1-0 (0-0). Mecz na Nissan Stadium obejrzało 27 364 widzów.

Edigar Junio 80'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Yokohamy F. Marinos wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Taktyka trenera jedenastki Yamaga FC już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców jedenastki Yamaga FC. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 57. minucie za Hirokiego Yamamotę wszedł Keiya Nakami. A kibice Yokohamy F. Marinos nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yukiego Otsu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Kota Yamada. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Niedługo później trener Yamaga FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Hiroyuki Takasaki, a murawę opuścił Ryo Nagai. W 76. minucie kartkę dostał Takuya Wada z Yokohamy F. Marinos.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Edigar Junio dla jedenastki Yokohamy F. Marinos. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Yuki Otsu.

W samej końcówce spotkania w zespole Yamaga FC doszło do zmiany. Koki Tsukagawa wszedł za Masakiego Miyasakę. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku arbiter ukarał kartką Hayumę Tanakę, piłkarza Yamaga FC.

Tomoki Imai
76′ Takuya Wada
Paulo Roberto Gonzaga
64′ Kota Yamada
Masaki Miyasaka89′
Teruhito Nakagawa
Ryo Nagai71′
 80′ Edigar Junio Teixeira Lima
Taro Sugimoto
64′ Yuki Otsu
Koki Tsukagawa89′
Yushi Yamaya
Hiroyuki Takasaki71′

Jedenastka Yokohamy F. Marinos była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast jedenastka Yamaga FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.