Liga japońska - 16. kolejka J1 League: Vegalta Sendai - Oita Trinita 0-3 (0-1)

13 września na Yurtec Stadium Sendai odbył się pojedynek 16. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Vegalty Sendai i Oity Trinita. Starcie zakończyło się zwycięstwem Oity Trinita 3-0. Spotkanie obejrzało 2 191 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

16. kolejka Japonia - J1 League
2020-09-13 11:00 | Stadion: Yurtec Stadium Sendai | Widzów: 2191 | Arbiter: T. Okabe
T. Tanaka 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Vegalty Sendai wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oity Trinita w 34. minucie spotkania, gdy Kazushi Mitsuhira strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Yuto Misao.

W 40. minucie Ryo Germain zastąpił Kunimitsu Sekiguchiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Oity Trinita.

W 59. minucie w zespole Vegalty Sendai doszło do zmiany. Shingo Hyodo wszedł za Keiyę Shiihashiego. Trener Vegalty Sendai postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Takayoshiego Ishiharę i na pole gry wprowadził napastnika Takumę Nishimurę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 64. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Toshio Shimakawa, Kei Chinen, a na ich miejsce weszli Kazushi Mitsuhira, Kohei Isa. Kibice Oity Trinita nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daikiego Watariego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ryosuke Maeda. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić drugiego gola. Jedyną kartkę w meczu dostał Kunimitsu Sekiguchi z Vegalty Sendai. Była to 76. minuta meczu.

W 78. minucie w jedenastce Oity Trinita doszło do zmiany. Yuta Koide wszedł za Yamata Machidę.

Dopiero w drugiej połowie Kei Chinen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oity Trinita, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie pojedynku. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomagał Yuta Koide.

Na pięć minut przed zakończeniem meczu w zespole Vegalty Sendai doszło do zmiany. Shogo Nakahara wszedł za Takumę Hamasakiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oity Trinita w 85. minucie spotkania, gdy Tatsuya Tanaka zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Keiego Chinena.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Oity Trinita doszło do zmiany. Koki Kotegawa wszedł za Kenta Hanedę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Kento Haneda90′
85′ Takuma Hamasaki
Yoshinori Suzuki
59′ Takayoshi Ishihara
Yamato Machida78′
59′ Keiya Shiihashi
Ryosuke Maeda64′
Shun Nagasawa
Tatsuya Tanaka  85′
40′ Ryo Germain
Koki Kotegawa90′
59′ Shingo Hyodo
Toshio Shimakawa64′
85′ Shogo Nakahara
Keita Takahata
40′ 76′ Kunimitsu Sekiguchi
Kei Chinen64′  80′
59′ Takuma Nishimura
Daiki Watari64′

Sędzia nie ukarał zawodników Oity Trinita żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Zespół Vegalty Sendai wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.