Liga japońska - 16. kolejka J1 League: Shimizu S-Pulse - Kashima Antlers 1-2 (0-2)

12 września na IAI Stadium Nihondaira w Shizuokiej odbyło się spotkanie 16. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Shimizu S-Pulse i Kashimy. Mecz zakończył się zwycięstwem Kashimy 2-1. Na stadionie zasiadło 4 774 widzów.

16. kolejka Japonia - J1 League
2020-09-12 11:00 | Stadion: IAI Stadium Nihondaira | Widzów: 4774 | Arbiter: Y. Nishimura
S. Doi 32'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 42 pojedynki drużyna Kashimy wygrała 23 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie sędzia pokazał kartkę Tomoi Inukaiemu z Kashimy.

Nieoczekiwanie piłkarze Kashimy nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 29. minucie bramkę zdobył Everaldo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Léo Silva.

Prawie natychmiast Shoma Doi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kashimy, strzelając kolejnego gola w 32. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ryuji Izumi.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie Kenta Nishizawa został zastąpiony przez Júniora Dutrę. W 59. minucie w drużynie Shimizu S-Pulse doszło do zmiany. Yusuke Goto wszedł za Shotę Kanekę.

Chwilę później trener Kashimy postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Shomę Doiego. Na boisko wszedł Ryotaro Araki, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 63. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Kashimy: Everaldo, Juan Alano, Ryuji Izumi, na ich miejsce weszli: Ayase Ueda, Yasushi Endo, Ryohei Shirasaki. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Takashiego Kanaiego, Yosuke'a Kawaiego zajęli: Mitsunari Musaka, Hikaru Naruoka. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Ryotarowi Arakiemu z zespołu gości. Była to 65. minuta starcia.

Niedługo później trener Shimizu S-Pulse postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Teerasil Dangda, a murawę opuścił Carlinhos. Teerasil Dangda spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach.

Mimo że jedenastka Shimizu S-Pulse nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 79 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na 11 minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Teerasil Dangda. Bramka padła po podaniu Yuita Suzukiego.

W 82. minucie w drużynie Kashimy doszło do zmiany. Ryota Nagaki wszedł za Léo Silvę. Zespołowi Shimizu S-Pulse zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Kashimy.

Yuya Oki
68′ Takashi Kanai
Tomoya Inukai16′
Makoto Okazaki
Koki Machida
Yugo Tatsuta
Daiki Sugioka
59′ Shota Kaneko
Juan Matheus Alano Nascimento70′
76′ Yosuke Kawai
Shoma Doi  32′ 63′
Kota Miyamoto
Ryuji Izumi70′
Keita Nakamura
Kei Koizumi
58′ Kenta Nishizawa
Kento Misao
Yuito Suzuki
Hugo Leonardo Silva Serejo82′
76′ Carlos Antônio de Souza Júnior
Everaldo Stum  29′ 63′
Yohei Nishibe
Sun-Tae Kwoun
68′ Mitsunari Musaka
Shuto Yamamoto
76′ Hikaru Naruoka
Ryotaro Araki63′ 65′
Yasufumi Nishimura
Yasushi Endo70′
76′  79′ Teerasil Dangda
Ryota Nagaki82′
58′ Sérgio Dutra Júnior
Ryohei Shirasaki70′
59′ Yusuke Goto
Ayase Ueda63′

Zespół Kashimy zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał pięć celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Shimizu S-Pulse żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.