Liga japońska - 16. kolejka J1 League: Kawasaki Frontale - Sanfrecce Hiroszima 5-1 (1-0)

13 września na Kawasaki Todoroki Stadium odbył się mecz 16. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kawasaki Frontale i Sanfrecce Hiroshima. Starcie zakończyło się zwycięstwem Kawasaki Frontale 5-1. Na stadionie stawiło się 4 770 widzów.

16. kolejka Japonia - J1 League
2020-09-13 11:30 | Stadion: Kawasaki Todoroki Stadium | Widzów: 4770 | Arbiter: M. Tojo
Y. Asano 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Jedenastka Kawasaki Frontale wygrała aż 19 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Ao Tanaka wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kawasaki Frontale, zdobywając bramkę w 14. minucie spotkania. Asystę zaliczył Miki Yamane.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kawasaki Frontale.

Kibice Kawasaki Frontale nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kaoru Mitomę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie aż osiem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Reo Hatate. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić drugą bramkę. Drugą połowę jedenastka Kawasaki Frontale rozpoczęła w zmienionym składzie, za Yasuta Wakizakę wszedł Ryota Oshima.

Zespół Sanfrecce Hiroshima ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Leandro Damião. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek. Sytuację bramkową stworzył Kaoru Mitoma.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik na 3-0 podwyższył Kazuya Yamamura.

Chwilę później trener Sanfrecce Hiroshima postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 51. minucie na plac gry wszedł Yusuke Chajima, a murawę opuścił Tsukasa Morishima. W tej samej minucie za Douglasa Vieirę wszedł Ezequiel.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Ao Tanaka z Kawasaki Frontale. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Manabu Saito.

Między 64. a 73. minutą, boisko opuścili piłkarze Sanfrecce Hiroshima: Rhayner, Yoshifumi Kashiwa, Toshihiro Aoyama, na ich miejsce weszli: Yuya Asano, Shunki Higashi, Kosei Shibasaki. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Leandra Damião, Manabu Saity zajęli: Yu Kobayashi, Taisei Miyashiro.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kawasaki Frontale w 88. minucie spotkania, gdy Yu Kobayashi zdobył z karnego piątą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 89. minucie w jedenastce Kawasaki Frontale doszło do zmiany. Akihiro Ienaga wszedł za Ao Tanakę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Yuya Asano. Asystę przy golu zaliczył Ezequiel.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-1.

Sho Sasaki
71′ Manabu Saito
Toshihiro Aoyama73′
Hidemasa Morita
Yoshifumi Kashiwa73′
 14′, 51′ 89′ Ao Tanaka
Hayao Kawabe
46′ Yasuto Wakizaka
Tsukasa Morishima51′
 50′ Kazuya Yamamura
Rhayner Santos Nascimento64′
46′ Reo Hatate
Marcos Leandro Pereira
 47′ 71′ Leandro Damião da Silva dos Santos
Douglas da Silva Vieira51′
Kenta Tanno
Takuto Hayashi
Kyohei Noborizato
Akira Ibayashi
89′ Akihiro Ienaga
Yuya Asano64′  90′
46′ Kaoru Mitoma
Yusuke Chajima51′
46′ Ryota Oshima
Shunki Higashi73′
71′  88′ (k.) Yu Kobayashi
Ezequiel Santos da Silva51′
71′ Taisei Miyashiro
Kosei Shibasaki73′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.