Liga japońska - 15. kolejka J1 League: Sanfrecce Hiroszima - Shimizu S-Pulse 4-1 (1-0)

W starciu 15. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 9 września, jedenastka Sanfrecce Hiroshima wygrała z Shimizu S-Pulse 4-1 (1-0). Mecz na EDION Stadium obejrzało 1 948 widzów.

Carlinhos 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 spotkania drużyna Sanfrecce Hiroshima wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę Sanfrecce Hiroshima w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Ezequiel. Asystę zaliczył Kosei Shibasaki.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sanfrecce Hiroshima.

W 58. minucie Hayao Kawabe zastąpił Toshihira Aoyamę. W tej samej minucie Ezequiel został zmieniony przez Tsukasę Morishimę, co miało wzmocnić zespół Sanfrecce Hiroshima. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Júniora Dutrę na Shotę Kanekę.

Chwilę później trener Shimizu S-Pulse postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Keita Nakamura, a murawę opuścił Kenta Nishizawa. Po chwili trener Sanfrecce Hiroshima postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Yuyę Asana. Na boisko wszedł Yoshifumi Kashiwa, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Sanfrecce Hiroshima doszło do zmiany. Rhayner wszedł za Koseia Shibasakiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sanfrecce Hiroshima w 71. minucie spotkania, gdy Douglas Vieira zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Keisuke Osako.

W 75. minucie Ryo Takeuchi został zmieniony przez Yosuke'a Kawaiego, a za Kotę Miyamoto wszedł na boisko Yuito Suzuki, co miało wzmocnić zespół Shimizu S-Pulse. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Douglasa Vieirę na Leandra Pereirę.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 81. minucie wynik na 3-0 podwyższył Leandro Pereira. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Rhayner.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Bramkę na 4-0 na dwie minuty przed zakończeniem spotkania zdobył Yoshifumi Kashiwa.

Bramkarz Sanfrecce Hiroshima wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu gola pocieszenia strzelił Carlinhos. Przy zdobyciu bramki pomógł Keita Nakamura.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

Yugo Tatsuta
67′ Yuya Asano
Kota Miyamoto76′
Yusuke Chajima
Kenta Nishizawa60′
Shunki Higashi
Renato Augusto Santos Junior
58′ Hayao Kawabe
Ryo Takeuchi75′
 31′ 58′ Ezequiel Santos da Silva
Carlos Antônio de Souza Júnior  90′
68′ Kosei Shibasaki
Sérgio Dutra Júnior60′
 71′ 76′ Douglas da Silva Vieira
Yusuke Goto
Takuto Hayashi
Yohei Nishibe
Yuki Nogami
Takashi Kanai
58′ Toshihiro Aoyama
Makoto Okazaki
67′  88′ Yoshifumi Kashiwa
Shota Kaneko60′
58′ Tsukasa Morishima
Yosuke Kawai75′
68′ Rhayner Santos Nascimento
Keita Nakamura60′
76′  81′ Marcos Leandro Pereira
Yuito Suzuki76′

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Shimizu S-Pulse w drugiej połowie dokonał czterech zmian.