Reklama

Reklama

Liga japońska - 15. kolejka J1 League: Oita Trinita - Shonan Bellmare 2-2 (0-2)

W meczu 15. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 9 września, jedenastka Oity Trinita zremisowała z Shonanem Bellmare 2-2 (0-2). Mecz na Ōita Bank Dome w Ōicie obejrzało 3 465 widzów.

W  meczu 15. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 9 września, jedenastka Oity Trinita zremisowała  z Shonanem Bellmare  2-2 (0-2). Mecz na Ōita Bank Dome w Ōicie obejrzało 3 465 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć zespół Oity Trinita wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach spotkania arbiter ukarał kartką Daikiego Kaneka, piłkarza gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Shonanu Bellmare w siódmej minucie spotkania, gdy Naoki Ishihara strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Takuya Okamoto.

Reklama

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Shonanu Bellmare, strzelając kolejnego gola. W 11. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Kazuki Oiwa. Asystę zaliczył Temma Matsuda.

W 18. minucie kartkę otrzymał Kazushi Mitsuhira z jedenastki gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 62. minucie Akimi Barada został zmieniony przez Mitsukiego Saita. A trener Oity Trinita wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daikiego Watariego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Kazushi Mitsuhira. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola.

W 72. minucie w jedenastce Shonanu Bellmare doszło do zmiany. Ryo Nemoto wszedł za Naokiego Ishiharę. W tej samej minucie trener Shonanu Bellmare postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Shota Kobayashi, a murawę opuścił Takuya Okamoto. W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy Oity Trinita: Ryosuke Maeda, Kohei Isa, a na ich miejsce weszli Kento Haneda, Kei Chinen.

Zespołowi Oity Trinita w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już 10 celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. Na 12 minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Toshio Shimakawa.

W 81. minucie Yuto Misao został zmieniony przez Yukiego Kagawę, a za Yamata Machidę wszedł na boisko Kazuhiro Sato, co miało wzmocnić drużynę Oity Trinita. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Temmę Matsudę na Satoshiego Tanakę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Bramkę na 2-2 w 88. minucie zdobył Kohei Isa. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Tatsuya Tanaka.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla jedenastki Oity Trinita, mimo że oddała ona aż 10 celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki drużyny Shonanu Bellmare.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Shonanu Bellmare w drugiej połowie dokonał czterech zmian.

Już w najbliższy piątek jedenastka Shonanu Bellmare będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Yokohama FC. Tego samego dnia Kashima Antlers będzie gościć zespół Oity Trinita.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL