Liga japońska - 15. kolejka J1 League: Nagoya Grampus - Yokohama F. Marinos 2-1 (1-1)

W pojedynku 15. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 9 września, jedenastka Nagoi Grampus wygrała z Yokohamą F. Marinos 2-1 (1-1). Mecz na Paloma Mizuho Stadium obejrzało 4 005 widzów.

15. kolejka Japonia - J1 League
2020-09-09 12:30 | Stadion: Paloma Mizuho Stadium | Widzów: 4005 | Arbiter: Y. Yamamoto
Junior Santos 1'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 starć zespół Nagoi Grampus wygrał 12 razy i zanotował 10 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Yokohamy F. Marinos w pierwszej minucie spotkania, gdy Junior Santos strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Teruhito Nakagawa.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Gabriel Xavier. Przy zdobyciu bramki pomagał Mateus.

W 45. minucie Yuki Saneto został zastąpiony przez Takahira Ohgiharę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Juniorowi Santosowi, zawodnikowi Yokohamy F. Marinos. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener Nagoi Grampus postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Hiroyukiego Abe'a i na pole gry wprowadził napastnika Yukiego Somę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Chwilę później trener Yokohamy F. Marinos postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Erik, a murawę opuścił Daizen Maeda.

W 64. minucie w drużynie Yokohamy F. Marinos doszło do zmiany. Jun Amano wszedł za Kena Matsubarę. W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcosa Juniora z Yokohamy F. Marinos, a w 67. minucie Yukiego Somę z drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Mateus wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nagoi Grampus, strzelając kolejnego gola w 74. minucie pojedynku. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu zanotował Gabriel Xavier.

W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gabriela Xaviera z Nagoi Grampus, a w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Takuyę Kidę z drużyny przeciwnej. Od 87 minuty boisko opuścili piłkarze Nagoi Grampus: Gabriel Xavier, Oh Jae-Suk, Takuji Yonemoto, na ich miejsce weszli: Ryogo Yamasaki, Shumpei Naruse, Joao Schmidt. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rya Takana, Teruhita Nakagawy zajęli: Theerathon Bunmathan, Eitaro Matsuda. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Thiago Martins Bueno
90′ Jae-Suk Oh
Ken Matsubara64′
Yutaka Yoshida
Yuki Saneto45′
59′ Hiroyuki Abe
Ryo Takano88′
Sho Inagaki
Takuya Kida90′
90′ Takuji Yonemoto
Jose Antonio dos Santos Junior  1′ 45′
Mu Kanazaki
Marcos Junio Lima dos Santos65′
 24′ 85′ 87′ Gabriel Augusto Xavier
Daizen Maeda63′
 74′ Mateus dos Santos Castro
Teruhito Nakagawa88′
Yohei Takeda
Yuji Kajikawa
Haruya Fujii
Theerathon Bunmathan88′
90′ Shumpei Naruse
Jun Amano64′
Kosuke Ota
Eitaro Matsuda88′
90′ Joao Felipe Schmidt Urbano
Kota Mizunuma
59′ 67′ Yuki Soma
Takahiro Ohgihara45′
87′ Ryogo Yamasaki
Erik Nasciment de Lima63′

Zawodnicy Nagoi Grampus otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Yokohamy F. Marinos wymieniła pięciu graczy.