Liga japońska - 15. kolejka J1 League: Kawasaki Frontale - Vissel Kobe 3-2 (1-1)

W meczu 15. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 9 września, drużyna Kawasaki Frontale wygrała z Visselem 3-2 (1-1). Mecz na Kawasaki Todoroki Stadium obejrzało 4 778 widzów.

15. kolejka Japonia - J1 League
2020-09-09 11:30 | Stadion: Kawasaki Todoroki Stadium | Widzów: 4778 | Arbiter: H. Kimura
N. Fujimoto 59'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Zespół Kawasaki Frontale wygrał aż 14 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko dziewięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia pokazał kartkę Hirofumiemu Watanabemu z Visselu.

Już na początku meczu piłkarze Kawasaki Frontale nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Yu Kobayashi. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek.

Niedługo później Kyogo Furuhashi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Visselu, strzelając gola w 23. minucie spotkania. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Noriaki Fujimoto.

W 27. minucie arbiter pokazał kartkę Danklerowi, piłkarzowi gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie za Reo Hatatego wszedł Kaoru Mitoma.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Visselu w 59. minucie spotkania, gdy Noriaki Fujimoto zdobył drugą bramkę. Asystę zaliczył Hotaru Yamaguchi.

W 66. minucie boisko opuścili zawodnicy Kawasaki Frontale: Yasuto Wakizaka, Shintaro Kurumaya, a na ich miejsce weszli Akihiro Ienaga, Kyohei Noborizato. W tej samej minucie trener Kawasaki Frontale postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Taisei Miyashiro, a murawę opuścił Manabu Saito. Taisei Miyashiro bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach. A kibice Visselu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Keijira Ogawę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Takuya Yasui.

W 76. minucie Yu Kobayashi został zmieniony przez Leandra Damião, co miało wzmocnić jedenastkę Kawasaki Frontale. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Noriakiego Fujimotę na Yutara Odę. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Ryuho Kikuchi z zespołu gości. Była to 81. minuta starcia. W 83. minucie Leandro Damião wyrównał wynik meczu z karnego. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Niedługo po stracie gola jedenastka gospodarzy ponownie trafiła do bramki rywala. W 85. minucie wynik ustalił Taisei Miyashiro. Bramka padła po podaniu Yasuta Wakizaki.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Dankler Luis de Jesus Pedreira27′
66′ Kyohei Noborizato
Ryuho Kikuchi81′
Shogo Taniguchi
Daigo Nishi
Miki Yamane
Gotoku Sakai
66′ Akihiro Ienaga
Hirofumi Watanabe7′
66′ Manabu Saito
Sergi Samper
Hidemasa Morita
Hotaru Yamaguchi
Ryota Oshima
Takuya Yasui68′
56′ Reo Hatate
Kyogo Furuhashi  23′
 8′ (k.) 76′ Yu Kobayashi
Noriaki Fujimoto  59′ 79′
Kenta Tanno
Daiya Maekawa
66′ Shintaro Kurumaya
So Fujitani
56′ Kaoru Mitoma
Ryo Hatsuse
Ao Tanaka
Tetsushi Yamakawa
66′ Yasuto Wakizaka
Daiju Sasaki
76′  83′ (k.) Leandro Damião da Silva dos Santos
Yutaro Oda79′
66′  85′ Taisei Miyashiro
Keijiro Ogawa68′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Visselu pokazał trzy żółte.

Zespół Kawasaki Frontale w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.