Liga japońska - 15. kolejka J1 League: Kawasaki Frontale - Consadole Sapporo 1-1 (0-1)

W starciu 15. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 14 czerwca, zespół Kawasaki Frontale zremisował z Consadole Sapporo 1-1 (0-1). Mecz na Kawasaki Todoroki Stadium obejrzało 22 609 widzów.

15. kolejka Japonia - J1 League
2019-06-14 12:00 | Stadion: Kawasaki Todoroki Stadium | Widzów: 22609 | Arbiter: Y. Yamamoto
Kawasaki Frontale
Consadole Sapporo
1
1
Y. Kobayashi 69'
M. Suzuki 39'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka Kawasaki Frontale wygrała aż 14 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Kawasaki Frontale zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Consadole Sapporo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 27. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Kawasaki Frontale.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Kei Chinen z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Consadole Sapporo w 39. minucie spotkania, gdy Musashi Suzuki zdobył z karnego pierwszą bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Akita Fukumoriego, zawodnika Consadole Sapporo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Consadole Sapporo.

Na drugą połowę drużyna Kawasaki Frontale wyszła w zmienionym składzie, za Leandra Damião wszedł Yū Kobayashi. A trener Consadole Sapporo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kosuke'a Shiraiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Naoki Ishikawa.

Bramkarz Consadole Sapporo wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 69. minucie na listę strzelców wpisał się Yū Kobayashi. Asystę zanotował Akihiro Ienaga.

W 72. minucie Jay Bothroyd zastąpił Andersona Lopesa. Między 73. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Kawasaki Frontale i jedną drużynie przeciwnej. W 77. minucie Kei Chinen został zmieniony przez Manabu Saitę, co miało wzmocnić drużynę Kawasaki Frontale. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chanathip Songkrasina na Takura Kanekę.

Po chwili trener Kawasaki Frontale postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Kazuya Yamamura, a murawę opuścił Hidemasa Morita. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Sung-Yun Gu
82′ Jesiel Cardoso Miranda
Akito Fukumori45′
Shintaro Kurumaya
Naoki Ishikawa66′
Kyohei Noborizato
Min-Tae Kim
73′ Shogo Taniguchi
Ryosuke Shindo
Tatsuya Hasegawa
Takuma Arano
Akihiro Ienaga
Kazuki Fukai
86′ Hidemasa Morita
Ryota Hayasaka
Ryota Oshima
Chanathip Songkrasin78′
36′ 77′ Kei Chinen
Musashi Suzuki  39′ (k.)
27′ (k.) 46′ Leandro Damião da Silva dos Santos
Jay Bothroyd72′
Shota Arai
Takanori Sugeno
Hiroyuki Abe
Taiyo Hama
77′ Manabu Saito
Riku Danzaki
Hokuto Shimoda
Takuro Kaneko78′ 85′
Yasuto Wakizaka
Shogo Nakahara
86′ Kazuya Yamamura
Kosuke Shirai66′
46′  69′ Yu Kobayashi
Anderson José Lopes de Souza72′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy Kawasaki Frontale. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.