Liga japońska - 15. kolejka J1 League: Cerezo Osaka - Consadole Sapporo 2-0 (1-0)

9 września na Yanmar Stadium Nagai w Osace odbył się mecz 15. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Cerezo_Osaka i Consadole Sapporo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cerezo_Osaka 2-0. Na stadionie stawiło się 3 140 widzów.

15. kolejka Japonia - J1 League
2020-09-09 12:30 | Stadion: Yanmar Stadium Nagai | Widzów: 3140 | Arbiter: M. Ueda
Cerezo Osaka
Consadole Sapporo
2
0
H. Okuno 6',59'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań zespół Cerezo_Osaka wygrał dziewięć razy i zanotował siedem porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cerezo_Osaka w szóstej minucie spotkania, gdy Hiroaki Okuno strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Naoyuki Fujita.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Consadole Sapporo: Douglasowi Oliveirze w 28. minucie i Takanoriemu Sugenowi w drugiej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cerezo_Osaka.

Drużyna Consadole Sapporo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie Hiroaki Okuno ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-0. Przy strzeleniu gola pomógł Hiroshi Kiyotake.

W 60. minucie Kosuke Shirai zastąpił Lucasa Fernandesa. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał kartkę Jayowi Bothroydowi z Consadole Sapporo. Na murawie, jak to często zdarzało się Cerezo_Osaka w tym sezonie, pojawił się Eiichi Katayama, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 73. minucie Hiroshiego Kiyotake'a. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Od 73 minuty boisko opuścili zawodnicy Cerezo_Osaka: Ken Tokura, Hiroaki Okuno, Yasuki Kimoto, Tatsuhiro Sakamoto, na ich miejsce weszli: Koji Suzuki, Jun Nishikawa, Leandro Desábato, Shota Fujio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Takura Kaneka, Takumy Arana, Douglasa Oliveiry zajęli: Hiroki Miyazawa, Kazuki Fukai, Ryota Hayasaka. W 87. minucie arbiter pokazał kartkę Lucasowi Fernandesowi, piłkarzowi Consadole Sapporo. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Akito Fukumori
82′ Yasuki Kimoto
Takuma Arano74′
 6′, 59′ 82′ Hiroaki Okuno
Takuro Kaneko74′
Naoyuki Fujita
Kosuke Shirai60′
73′ Hiroshi Kiyotake
Tomoki Takamine
90′ Tatsuhiro Sakamoto
Douglas Felisbino de Oliveira28′ 89′
73′ Ken Tokura
Jay Bothroyd62′
Takumi Nagaishi
Kawin Thamsatchanan
73′ Eiichi Katayama
Riku Danzaki
82′ Leandro Luis Desábato
Lucas Fernandes60′ 87′
82′ Jun Nishikawa
Kazuki Fukai74′
90′ Shota Fujio
Ryota Hayasaka89′
Yoichiro Kakitani
Hiroki Miyazawa74′
73′ Koji Suzuki
Ren Fujimura

Jedenastka Consadole Sapporo miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zespół Consadole Sapporo zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter nie ukarał zawodników Cerezo_Osaka żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał cztery żółte.

Drużyna Cerezo_Osaka w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.