Liga japońska - 14. kolejka J1 League: Shonan Bellmare - Vissel Kobe 1-1 (0-0)

5 września na Shonan BMW Stadium Hiratsuka w Hiratsuce odbyło się spotkanie 14. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Shonanu Bellmare i Visselu. Mecz zakończył się remisem 1-1. Starcie obejrzało 4 312 widzów.

14. kolejka Japonia - J1 League
2020-09-05 11:30 | Stadion: Shonan BMW Stadium Hiratsuka | Widzów: 4312 | Arbiter: H. Shimizu
Shonan Bellmare
Vissel Kobe
1
1
K. Oiwa 50'
G. Sakai 53'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków jedenastka Shonanu Bellmare wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Shonanu Bellmare w 50. minucie spotkania, gdy Kazuki Oiwa zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Hirokazu Ishihara.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez jedenastkę Visselu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Gotoku Sakai. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kyogo Furuhashi.

W 67. minucie Temma Matsuda został zastąpiony przez Sho Hiramatsu. W tej samej minucie trener Shonanu Bellmare postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Shota Kobayashi, a murawę opuścił Takuya Okamoto. Chwilę później trener Visselu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Sergiego Sampera. Na boisko wszedł Takuya Yasui, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Hirofumiemu Watanabemu z zespołu gości. Była to 88. minuta meczu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Daiya Maekawa
87′ Hirokazu Ishihara
Dankler Luis de Jesus Pedreira
Kazunari Ohno
Ryo Hatsuse
 50′ Kazuki Oiwa
Gotoku Sakai  53′
67′ Takuya Okamoto
Thomas Vermaelen
Keisuke Saka
Hirofumi Watanabe88′
Daiki Kaneko
Sergi Samper69′
67′ Temma Matsuda
Hotaru Yamaguchi
79′ Mitsuki Saito
Noriaki Fujimoto
Yuto Iwasaki
Kyogo Furuhashi
87′ Naoki Ishihara
Yutaro Oda70′
Daiki Tomii
Hiroki Iikura
79′ Akimi Barada
So Fujitani
67′ Sho Hiramatsu
Ryuho Kikuchi
67′ Shota Kobayashi
Daigo Nishi
Hidetoshi Miyuki
Yuya Nakasaka
87′ Satoshi Tanaka
Takuya Yasui69′
87′ Ryo Nemoto
Keijiro Ogawa70′

Przewaga drużyny Visselu w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Visselu przyznał jedną żółtą.

Zespół Shonanu Bellmare w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.