Liga japońska - 14. kolejka J1 League: Sagan Tosu - Cerezo Osaka 0-1 (0-1)

1 czerwca na Ekimae Real Estate Stadium odbył się pojedynek 14. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Sagan Tosu i Cerezo_Osaka. Mecz zakończył się zwycięstwem Cerezo_Osaka 1-0. Spotkanie obejrzało 12 083 widzów.

14. kolejka Japonia - J1 League
2019-06-01 09:00 | Stadion: Ekimae Real Estate Stadium | Widzów: 12083 | Arbiter: Y. Imamura
Sagan Tosu
Cerezo Osaka
0
1
Bruno Mendes 39'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 starć drużyna Cerezo_Osaka wygrała 12 razy i zanotowała 11 porażek oraz dwa remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yoheiego Toyodę z Sagan Tosu, a w 27. minucie Naoyukiego Fujitę z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Cerezo_Osaka zdobył Bruno Mendes w 39. minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Yusuke Maruhashi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cerezo_Osaka.

W 52. minucie Yohei Toyoda zastąpił Yujego Ona. W 57. minucie w jedenastce Sagan Tosu doszło do zmiany. Yoshiki Takahashi wszedł za Kazukiego Anzaiego.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Leandrowi Desábatowi z zespołu gości. Była to 70. minuta pojedynku. Kibice Cerezo_Osaka nie mogli już doczekać się wprowadzenia Toshiyukiego Takagiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Naoyuki Fujita. W 82. minucie Yuzo Kobayashi został zmieniony przez Terukiego Harę, co miało wzmocnić drużynę Sagan Tosu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hiroshiego Kiyotake'a na Atomu Tanakę oraz Kotę Mizunumę na Eiichiego Katayamę.

Jin-Hyeon Kim
57′ Kazuki Anzai
Matej Jonjić
82′ Yuzo Kobayashi
Hiroaki Okuno
4′ 52′ Yohei Toyoda
Bruno Pereira Mendes  39′
Takuo Okubo
Kentaro Kakoi
82′ Teruki Hara
Kota Fujimoto
Yuta Higuchi
Eiichi Katayama90′
Yatsunori Shimaya
Takaki Fukumitsu
57′ Yoshiki Takahashi
Atomu Tanaka83′
Dong-Geon Cho
Toshiyuki Takagi77′
52′ Yuji Ono
Hiroto Yamada

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Cerezo_Osaka wręczył dwie.