Liga japońska - 14. kolejka J1 League: Oita Trinita - FC Tokio 0-1 (0-1)

5 września na Ōita Bank Dome w Ōicie odbyło się starcie 14. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Oity Trinita i FC Tokio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Tokio 1-0. Na stadionie stawiło się 4 518 widzów.

S. Abe 29'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 meczów drużyna FC Tokio wygrała 12 razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną bramkę meczu zdobył Shuto Abe dla drużyny FC Tokio. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Tokio.

Drugą połowę jedenastka Oity Trinita rozpoczęła w zmienionym składzie, za Koheiego Isę, Daikiego Watariego weszli Kei Chinen, Kazushi Mitsuhira. Trener FC Tokio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Adailton, a murawę opuścił Kensuke Nagai.

W tej samej minucie za Kyosuke Tagawę wszedł Takuya Uchida. Od 60 minuty boisko opuścili piłkarze Oity Trinita: Toshio Shimakawa, Yamato Machida, Kento Haneda, na ich miejsce weszli: Ryosuke Maeda, Tatsuya Tanaka, Kazuhiro Sato. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hirotaki Mity, Takumiego Nakamury, Leandra zajęli: Arthur Silva, Hotaka Nakamura, Taichi Hara. W 88. minucie kartkę dostał Yoshinori Suzuki z zespołu gospodarzy.

Akihiro Hayashi
90′ Kento Haneda
Tsuyoshi Watanabe
88′ Yoshinori Suzuki
Weverson Leandro Oliveira Moura84′
68′ Yamato Machida
Shuto Abe  29′
Rei Matsumoto
Hirotaka Mita67′
60′ Toshio Shimakawa
Manato Shinada
46′ Kohei Isa
Kyosuke Tagawa55′
46′ Daiki Watari
Kensuke Nagai55′
Shun Yoshida
Go Hatano
Ryosuke Tone
Hotaka Nakamura84′
60′ Ryosuke Maeda
Joan Oumari
90′ Kazuhiro Sato
Adailton dos Santos da Silva55′
68′ Tatsuya Tanaka
Arthur Silva Feitoza67′
46′ Kei Chinen
Takuya Uchida55′
46′ Kazushi Mitsuhira
Taichi Hara84′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników FC Tokio żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.