Liga japońska - 14. kolejka J1 League: Nagoya Grampus - Kashima Antlers 1-3 (0-2)

5 września na Toyota Stadium w Toyocie odbył się pojedynek 14. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Nagoi Grampus i Kashimy. Starcie zakończyło się zwycięstwem Kashimy 3-1. Na stadionie stawiło się 4 951 widzów.

14. kolejka Japonia - J1 League
2020-09-05 11:00 | Stadion: Toyota Stadium | Widzów: 4951 | Arbiter: K. Fukushima
S. Doi 63'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 42 spotkania zespół Kashimy wygrał 26 razy i zanotował 13 porażek oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Ryuji Izumi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kashimy, strzelając gola w 16. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Everaldo.

W 19. minucie Naoki Maeda został zmieniony przez Yukiego Somę. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Kenta Misao, zawodnika gości.

Drużyna Nagoi Grampus ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 37. minucie wynik na 0-2 podwyższył Ryotaro Araki. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Léo Silva.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Sho Inagakiemu z Nagoi Grampus.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Sho Inagaki.

Kibice Nagoi Grampus nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ryoga Yamasakiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Gabriel Xavier.

Piłkarze Kashimy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 63. minucie wynik ustalił Shoma Doi.

W 66. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Kosuke Ota, Joao Schmidt, Hiroyuki Abe, a na ich miejsce weszli Yutaka Yoshida, Takuji Yonemoto, Mateus. Niedługo później trener Kashimy postanowił wzmocnić linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Ryotara Arakiego. Na boisko wszedł Juan Alano, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Hiroyuki Abe z jedenastki gospodarzy. Była to 83. minuta meczu.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Ikuma Sekigawa
66′ Yutaka Yoshida
Shoma Doi  63′ 86′
 49′ 40′ Sho Inagaki
Ryotaro Araki  37′ 80′
66′ Takuji Yonemoto
Ryuji Izumi  16′ 90′
Mu Kanazaki
Kei Koizumi
58′ Gabriel Augusto Xavier
Kento Misao35′ 86′
66′ Mateus dos Santos Castro
Hugo Leonardo Silva Serejo
19′ Naoki Maeda
Everaldo Stum90′
Yohei Takeda
Sun-Tae Kwoun
Haruya Fujii
Juan Matheus Alano Nascimento80′
66′ Kosuke Ota
Yasushi Endo86′
66′ 83′ Hiroyuki Abe
Ryota Nagaki86′
66′ Joao Felipe Schmidt Urbano
Shintaro Nago
19′ Yuki Soma
Ryohei Shirasaki90′
58′ Ryogo Yamasaki
Ayase Ueda90′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Nagoi Grampus, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.