Liga japońska - 14. kolejka J1 League: Gamba Osaka - Kashima Antlers 1-1 (1-1)

1 czerwca na Suita City Football Stadium w Suicie odbyło się spotkanie 14. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Gamby i Kashimy. Mecz zakończył się remisem 1-1. Starcie obejrzało 30 495 widzów.

14. kolejka Japonia - J1 League
2019-06-01 12:00 | Stadion: Suita City Football Stadium | Widzów: 30495 | Arbiter: T. Okabe
Gamba Osaka
Kashima Antlers
1
1
R. Meshino 13'
S. Doi 43'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków zespół Kashimy wygrał 16 razy i zanotował 14 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gamby w 13. minucie spotkania, gdy Ryotaro Meshino strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Ademilson.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Kashima: Jung Seung-Hyunowi w 27. i Serginhowi w 30. minucie.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 43. minucie wynik ustalił Shoma Doi. Asystę zaliczył Koki Anzai.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener Kashimy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Hiroki Abe, a murawę opuścił Atsutaka Nakamura. W 74. minucie Shuto Yamamoto został zastąpiony przez Kokiego Machidę.

Chwilę później trener Gamby postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Ademilsona. Na boisko wszedł Hwang Ui-jo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 81. minucie Kosuke Onose został zmieniony przez Tatsuyę Tanakę, a za Leo Takaego wszedł na boisko Yasuyuki Konno, co miało wzmocnić zespół Gamby. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ryotę Nagakiego na Leandra. W drugiej połowie nie padły gole.

Sergio Antônio Soler de Oliveira Júnior30′
81′ Kosuke Onose
Shoma Doi  43′
87′ Leo Takae
Kento Misao
Shinya Yajima
Ryota Nagaki83′
 13′ Ryotaro Meshino
Atsutaka Nakamura65′
76′ Ademilson Braga Bispo Junior
Shintaro Nago
87′ Yasuyuki Konno
Weverson Leandro Oliveira Moura83′
81′ Tatsuya Tanaka
Hiroki Abe65′
76′ Ui-jo Hwang
Takeshi Kanamori

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Kashimy wręczył dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.