Liga japońska - 14. kolejka J1 League: Consadole Sapporo - Sanfrecce Hiroszima 0-2 (0-0)

5 września na Sapporo Atsubetsu Park Stadium odbyło się starcie 14. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Consadole Sapporo i Sanfrecce Hiroshima. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sanfrecce Hiroshima 2-0. Spotkanie obejrzało 2 104 widzów.

14. kolejka Japonia - J1 League
2020-09-05 07:00 | Stadion: Sapporo Atsubetsu Park Stadium | Widzów: 2104 | Arbiter: R. Sato
Consadole Sapporo
Sanfrecce Hiroszima
0
2
Douglas Vieira 50'
Y. Asano 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów zespół Consadole Sapporo wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszej połowie zespół Sanfrecce Hiroshima mógł mogła ustawić przebieg meczu ale nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji. W 18. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Rhayner nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sanfrecce Hiroshima: Rhaynerowi w 37. i Leandrowi Pereirze w 42. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Sanfrecce Hiroshima wyszedł w zmienionym składzie, za Rhaynera wszedł Yusuke Chajima.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 50. minucie Douglas Vieira dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola asystował Yoshifumi Kashiwa.

Po chwili trener Consadole Sapporo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Tomoki Takamine, a murawę opuścił Takuma Arano. W tej samej minucie Anderson Lopes zastąpił Takura Kaneka. W 58. minucie Akito Fukumori został zmieniony przez Ryosuke Shinda, a za Hirokiego Miyazawę wszedł na boisko Kazuki Fukai, co miało wzmocnić jedenastkę Consadole Sapporo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tsukasę Morishimę na Yuyę Asano.

Trener Sanfrecce Hiroshima wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Shunkiego Higashiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Douglas Vieira. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugą bramkę. W 71. minucie Yoshiaki Komai został zmieniony przez Douglasa Oliveirę, co miało wzmocnić drużynę Consadole Sapporo. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yoshifumiego Kashiwę na Kodaiego Dohiego w 80. minucie oraz Leandra Pereirę na Akirę Ibayashi w tej samej minucie. W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Takura Kaneka z Consadole Sapporo, a w 86. minucie Sho Sasakiego z drużyny przeciwnej.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Sanfrecce Hiroshima, strzelając kolejnego gola. W 90. minucie wynik na 0-2 podwyższył Yuya Asano. W zdobyciu bramki pomógł Yusuke Chajima.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Daiki Suga z drużyny gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Keisuke Osako
58′ Akito Fukumori
Hayato Araki
Min-Tae Kim
Yuki Nogami
Shunta Tanaka
Sho Sasaki86′
57′ Takuma Arano
Toshihiro Aoyama
Lucas Fernandes
Yoshifumi Kashiwa80′
71′ Yoshiaki Komai
Hayao Kawabe
58′ Hiroki Miyazawa
Tsukasa Morishima66′
Jay Bothroyd
Rhayner Santos Nascimento 18′ (k.) 37′ 46′
57′ Anderson José Lopes de Souza
Marcos Leandro Pereira42′ 90′
90′ Daiki Suga
Douglas da Silva Vieira  50′ 66′
Kawin Thamsatchanan
Takuto Hayashi
58′ Ryosuke Shindo
Akira Ibayashi90′
58′ Kazuki Fukai
Yuya Asano66′  90′
Ryota Hayasaka
Yusuke Chajima46′
57′ 78′ Takuro Kaneko
Kodai Dohi80′
57′ Tomoki Takamine
Shunki Higashi66′
71′ Douglas Felisbino de Oliveira
Ezequiel Santos da Silva

Przewaga zespołu Consadole Sapporo w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Consadole Sapporo, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.