Liga japońska - 13. kolejka J1 League: Yokohama FC - Cerezo Osaka 1-2 (0-1)

W meczu 13. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 30 sierpnia, jedenastka Yokohama FC przegrała z Cerezo_Osaka 1-2 (0-1). Mecz na Nippatsu Mitsuzawa Stadium obejrzało 3 373 widzów.

13. kolejka Japonia - J1 League
2020-08-30 11:00 | Stadion: Nippatsu Mitsuzawa Stadium | Widzów: 3373 | Arbiter: J. Iida
Bruno Mendes 58'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć drużyna Yokohama FC wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Cerezo_Osaka nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Hiroshi Kiyotake. Asystę zanotował Toshiyuki Takagi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cerezo_Osaka.

Drugą połowę jedenastka Cerezo_Osaka rozpoczęła w zmienionym składzie, za Toshiyukiego Takagiego wszedł Yasuki Kimoto.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bruno Mendes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cerezo_Osaka, strzelając kolejnego gola w 58. minucie meczu. Asystę przy bramce zanotował Hiroaki Okuno.

W 59. minucie Kensuke Sato został zastąpiony przez Tatsukiego Sekę. W tej samej minucie w zespole Yokohama FC doszło do zmiany. Koki Saito wszedł za Yusuke Minagawę. A kibice Cerezo_Osaka nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kojego Suzukiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Hiroaki Okuno.

Między 73. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Yokohama FC: Takuya Matsuura, Yutaro Hakamata, Kazunari Ichimi, na ich miejsce weszli: Kosuke Saito, Shunsuke Nakamura, Kyowaan Hoshi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brunona Mendesa, Hiroshiego Kiyotake'a zajęli: Ken Tokura, Yoichiro Kakitani.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 86. minucie gola kontaktowego strzelił Yusuke Matsuo. Przy strzeleniu gola pomógł Koki Saito.

W 88. minucie w zespole Cerezo_Osaka doszło do zmiany. Jun Nishikawa wszedł za Tatsuhira Sakamota. Jedenastce Yokohama FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Cerezo_Osaka.

Jin-Hyeon Kim
76′ Yutaro Hakamata
Ayumu Seko
 86′ Yusuke Matsuo
Naoyuki Fujita
76′ Takuya Matsuura
Hiroshi Kiyotake  14′ 73′
59′ Kensuke Sato
Hiroaki Okuno67′
Kohei Tezuka
Tatsuhiro Sakamoto88′
86′ Kazunari Ichimi
Toshiyuki Takagi46′
59′ Yusuke Minagawa
Bruno Pereira Mendes  58′ 73′
Yuta Minami
Shu Mogi
86′ Kyowaan Hoshi
Yasuki Kimoto46′
76′ Shunsuke Nakamura
Yusuke Maruhashi
59′ Tatsuki Seko
Jun Nishikawa88′
Ryuji Sugimoto
Yoichiro Kakitani73′
59′ Koki Saito
Koji Suzuki67′
76′ Kosuke Saito
Ken Tokura73′

Przewaga jedenastki Yokohama FC w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.