Liga japońska - 13. kolejka J1 League: Yokohama F. Marinos - Júbilo Iwata 4-0 (1-0)

W starciu 13. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 26 maja, zespół Yokohamy F. Marinos wysoko wygrał z Júbilo 4-0 (1-0). Mecz na Nissan Stadium obejrzało 26 046 widzów.

Edigar Junio 65',74'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 pojedynki jedenastka Yokohamy F. Marinos wygrała 20 razy i zanotowała 10 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę Yokohamy F. Marinos w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Marcos Junior. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Yokohamy F. Marinos.

W 51. minucie kartką został ukarany Takahiro Ohgihara, zawodnik Yokohamy F. Marinos. W 56. minucie Masato Nakayama zastąpił Kokiego Ogawę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Yokohamy F. Marinos w 59. minucie spotkania, gdy Teruhito Nakagawa strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Marcos Junior.

W 65. minucie w jedenastce Júbilo doszło do zmiany. Daigo Araki wszedł za Adailtona.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Yokohamy F. Marinos w 65. minucie spotkania, gdy Edigar Junio zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę.

Niedługo później Edigar Junio wywołał eksplozję radości wśród kibiców Yokohamy F. Marinos, strzelając kolejnego gola w 74. minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Takahiro Ohgihara.

W 76. minucie Daiki Ogawa został zmieniony przez Kosuke'a Yamamotę, co miało wzmocnić drużynę Júbilo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edigara Junia na Juna Amana oraz Teruhita Nakagawę na Kojego Miyoshiego. Na sześć minut przed zakończeniem starcia arbiter przyznał kartkę Kentarowi Oi z Júbilo. Trener Yokohamy F. Marinos wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tadanari Lee. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Marcos Junior.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Masaya Matsumoto
51′ Takahiro Ohgihara
Taishi Taguchi
 59′ 79′ Teruhito Nakagawa
Hiroki Yamada
 65′ (k.), 74′ 79′ Edigar Junio Teixeira Lima
Masato Nakayama56′
 40′ 88′ Marcos Junio Lima dos Santos
Gerson Leal Rodrigues Gouveia
Daichi Sugimoto
Ryuki Miura
Rikuto Hirose
Takuma Ominami
79′ Jun Amano
Nagisa Sakurauchi
79′ Koji Miyoshi
Daigo Araki65′
Ippei Shinozuka
Rikiya Uehara
88′ Tadanari Lee
Kosuke Yamamoto76′
Yuki Otsu
Koki Ogawa56′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.