Liga japońska - 13. kolejka J1 League: Urawa Red Diamonds - Sanfrecce Hiroshima 0-4 (0-2)

26 maja na Saitama Stadium 2002 w Saitamie odbył się mecz 13. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Urawy Red Diamonds i Sanfrecce Hiroshima. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sanfrecce Hiroshima 4-0. Spotkanie obejrzało 33 235 widzów.

13. kolejka Japonia - J1 League
2019-05-26 07:00 | Stadion: Saitama Stadium 2002 | Widzów: 33235 | Arbiter: K. Fukushima
D. Watari 80'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 starcia zespół Urawy Red Diamonds wygrał 19 razy i zanotował osiem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sanfrecce Hiroshima w szóstej minucie spotkania, gdy Tsukasa Morishima zdobył pierwszą bramkę.

Niedługo później Douglas Vieira wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sanfrecce Hiroshima, strzelając kolejnego gola w 25. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomagał Tsukasa Morishima.

W 42. minucie Emil Salomonsson został zmieniony przez Rhaynera. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 47. minucie kartką został ukarany Tomoya Ugajin, piłkarz Urawy Red Diamonds.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sanfrecce Hiroshima w 63. minucie spotkania, gdy Rhayner zdobył trzecią bramkę. W 67. minucie Kosei Shibasaki został zmieniony przez Daikiego Watariego, co miało wzmocnić drużynę Sanfrecce Hiroshima. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Shinza Korokiego na Koyę Yuruki.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Urawa Red Diamonds: Ryosuke'owi Yamanace w 73. i Fabriciowi w 75. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sanfrecce Hiroshima w 80. minucie spotkania, gdy Daiki Watari strzelił czwartego gola. Asystę zanotował Hayao Kawabe.

Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Sanfrecce Hiroshima doszło do zmiany. Yusuke Minagawa wszedł za Douglasa Vieirę. W 89. minucie kartkę dostał Ewerton z Urawy Red Diamonds. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-4.

Yuki Nogami
46′ Ryota Moriwaki
Emil Salomonsson42′
Daisuke Suzuki
Sho Sasaki
73′ Ryosuke Yamanaka
Yoshifumi Kashiwa
Takuya Aoki
Hayao Kawabe
89′ Ewerton da Silva Pereira
Taishi Matsumoto
54′ Kazuki Nagasawa
Tsukasa Morishima  6′
Yuki Muto
Kosei Shibasaki67′
76′ Shinzo Koroki
Kohei Shimizu
46′ 47′ Tomoya Ugajin
Kyohei Yoshino
76′ Koya Yuruki
Yusuke Minagawa82′
54′ 75′ Fabricio dos Santos Messias
Daiki Watari67′  80′

Sędzia nie ukarał zawodników Sanfrecce Hiroshima żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał cztery żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.