Liga japońska - 13. kolejka J1 League: Sanfrecce Hiroszima - Vegalta Sendai 1-1 (1-0)

W pojedynku 13. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 29 sierpnia, drużyna Sanfrecce Hiroshima zremisowała z Vegaltą Sendai 1-1 (1-0). Mecz na EDION Stadium obejrzało 3 124 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

S. Hyodo 72'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Jedenastka Sanfrecce Hiroshima wygrała aż 11 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Sanfrecce Hiroshima nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W czwartej minucie bramkę zdobył Leandro Pereira. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Sho Sasaki.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Takayoshi Ishihara z Vegalty Sendai. Była to 16. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sanfrecce Hiroshima.

W 57. minucie kartką został ukarany Leandro Pereira, zawodnik Sanfrecce Hiroshima. Kibice Sanfrecce Hiroshima nie mogli już doczekać się wprowadzenia Shunkiego Higashiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Yoshifumi Kashiwa.

W 64. minucie Tsukasa Morishima został zastąpiony przez Yuyę Asana. Trener Vegalty Sendai postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Takayoshiego Ishiharę i na pole gry wprowadził napastnika Takumę Nishimurę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 70. minucie w drużynie Vegalty Sendai doszło do zmiany. Shingo Hyodo wszedł za Kojego Hachisukę.

Dopiero w drugiej połowie Shingo Hyodo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vegalty Sendai, zdobywając bramkę w 72. minucie meczu. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Takuma Nishimura z zespołu gości.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Yasuhiro Hiraoka
80′ Yusuke Chajima
Takumi Mase
63′ Yoshifumi Kashiwa
Takahiro Yanagi
Hayao Kawabe
Kyohei Yoshino
64′ Tsukasa Morishima
Takayoshi Ishihara16′ 64′
79′ Rhayner Santos Nascimento
Kunimitsu Sekiguchi
 4′ 57′ Marcos Leandro Pereira
Keiya Shiihashi
85′ Douglas da Silva Vieira
Alexandre Xavier Pereira Guedes84′
Takuto Hayashi
Yuma Obata
Akira Ibayashi
Jung-Ya Kim
79′ Toshihiro Aoyama
Shingo Hyodo70′  72′
64′ Yuya Asano
Ryutaro Iio
80′ Tomoya Fujii
Wataru Tanaka
63′ Shunki Higashi
Shun Nagasawa84′
85′ Ezequiel Santos da Silva
Takuma Nishimura64′ 74′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Vegalty Sendai w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.