Liga japońska - 13. kolejka J1 League: Oita Trinita - Kawasaki Frontale 0-1 (0-1)

26 maja na Ōita Bank Dome w Ōicie odbył się pojedynek 13. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Oity Trinita i Kawasaki Frontale. Starcie zakończyło się zwycięstwem Kawasaki Frontale 1-0. Na stadionie zasiadło 14 012 widzów.

13. kolejka Japonia - J1 League
2019-05-26 09:00 | Stadion: Ōita Bank Dome | Widzów: 14012 | Arbiter: H. Kasahara
Oita Trinita
Kawasaki Frontale
0
1
Maguinho 28'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół Kawasaki Frontale wygrał aż osiem razy, zremisował cztery, a przegrał tylko trzy.

Przez długie minuty meczu kibice przecierali oczy ze zdumienia. 22 piłkarzy biegało po murawie, ale z tej bieganiny kompletnie nic nie wynikało. Bramkarze mieli niewiele pracy, a sędzia nie musiał nikogo upominać kartkami. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedynego gola meczu strzelił Maguinho dla jedenastki Kawasaki Frontale. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomagał Tatsuya Hasegawa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kawasaki Frontale.

Na drugą połowę zespół Oity Trinita wyszedł w zmienionym składzie, za Keitę Takahatę wszedł Kaoru Takayama. W 67. minucie Leandro Damião został zmieniony przez Keiego Chinena.

Między 68. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Oity Trinita: Toshio Shimakawa, Noriaki Fujimoto, na ich miejsce weszli: Thitiphan Puangjan, Yusuke Goto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maguinha, Yasuta Wakizaki zajęli: Shintaro Kurumaya, Yū Kobayashi. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Kaoru Takayamę, piłkarza gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Akihiro Ienaga
74′ Toshio Shimakawa
Hidemasa Morita
46′ Keita Takahata
Ryota Oshima
80′ Noriaki Fujimoto
Yuto Suzuki
74′ Thitiphan Puangjan
Ao Tanaka
46′ 70′ Kaoru Takayama
Kei Chinen67′
80′ Yusuke Goto
Yu Kobayashi79′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Oity Trinita wręczył jedną żółtą.