Liga japońska - 13. kolejka J1 League: Nagoya Grampus - Matsumoto Yamaga FC 0-1 (0-1)

26 maja na Toyota Stadium w Toyocie odbyło się starcie 13. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Nagoi Grampus i Yamaga FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Yamaga FC 1-0. Na stadionie stawiło się 29 181 widzów.

T. Sugimoto 16'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Nagoi Grampus wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Taro Sugimoto dla jedenastki Yamaga FC. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Daizen Maeda.

W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Masakiego Miyasakę z Yamaga FC, a w 40. minucie Shuheiego Akasakiego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Yamaga FC.

Na drugą połowę zespół Nagoi Grampus wyszedł w zmienionym składzie, za Shuheiego Akasakiego wszedł Naoki Maeda. Trener Yamaga FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Ryo Nagai, a murawę opuścił Leandro Pereira.

W 71. minucie kartkę dostał Ryo Nagai, piłkarz Yamaga FC. Trener Nagoi Grampus postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Kazuyę Miyaharę i na pole gry wprowadził napastnika Daikiego Enomotę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 78. minucie za Tara Sugimotę wszedł Yuzo Iwakami.

W 84. minucie Ariajasuru Hasegawa został zmieniony przez Mateusa, co miało wzmocnić zespół Nagoi Grampus. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daizena Maedę na Hiroyukiego Takasakiego. W drugiej połowie nie padły gole.

Yuya Hashiuchi
76′ Kazuya Miyahara
Masaki Iida
Shinnosuke Nakatani
Tomoki Imai
Yutaka Yoshida
Hayuma Tanaka
84′ Ariajasuru Hasegawa
Masaki Miyasaka23′
40′ 46′ Shuhei Akasaki
Paulo Roberto Gonzaga
84′ Mateus dos Santos Castro
Yuzo Iwakami78′
76′ Daiki Enomoto
Ryo Nagai62′ 71′
46′ Naoki Maeda
Hiroyuki Takasaki90′

Przewaga drużyny Nagoi Grampus w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Zespół Yamaga FC zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy Nagoi Grampus dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.