Liga japońska - 13. kolejka J1 League: Kawasaki Frontale - Shimizu S-Pulse 5-0 (1-0)

W starciu 13. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 29 sierpnia, drużyna Kawasaki Frontale wysoko wygrała z Shimizu S-Pulse 5-0 (1-0). Mecz na Kawasaki Todoroki Stadium obejrzało 4 798 widzów.

13. kolejka Japonia - J1 League
2020-08-29 12:00 | Stadion: Kawasaki Todoroki Stadium | Widzów: 4798 | Arbiter: H. Shimizu
K. Mitoma 87'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 mecze jedenastka Kawasaki Frontale wygrała 15 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Kawasaki Frontale zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Shimizu S-Pulse była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kawasaki Frontale w 21. minucie spotkania, gdy Reo Hatate zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zanotował Hokuto Shimoda.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kawasaki Frontale.

Zespół Shimizu S-Pulse ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie wynik na 2-0 podwyższył Leandro Damião. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Kyohei Noborizato.

W 61. minucie za Takashiego Kanaiego wszedł Hideki Ishige. W tej samej minucie w jedenastce Shimizu S-Pulse doszło do zmiany. Júnior Dutra wszedł za Kentę Nishizawę. A kibice Kawasaki Frontale nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kaoru Mitomę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Manabu Saito. Posunięcie trenera było słuszne. Kaoru Mitomę strzelił kolejnego gola w 87. minucie spotkania.

W 69. minucie w jedenastce Kawasaki Frontale doszło do zmiany. Ryota Oshima wszedł za Hokuta Shimodę. Chwilę później trener Shimizu S-Pulse postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Yuito Suzuki, a murawę opuścił Shota Kaneko. W tej samej minucie w zespole Shimizu S-Pulse doszło do zmiany. Yosuke Kawai wszedł za Rya Takeuchiego.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy Reo Hatate ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 3-0. W zdobyciu bramki pomógł Leandro Damião.

W 77. minucie Reo Hatate został zmieniony przez Kenga Nakamurę, a za Leandra Damião wszedł na boisko Yu Kobayashi, co miało wzmocnić jedenastkę Kawasaki Frontale. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yuga Tatsutę na Riya Kawamotę.

Niedługo później Kengo Nakamura wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kawasaki Frontale, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie pojedynku. W 87. minucie w drużynie Kawasaki Frontale doszło do zmiany. Shogo Taniguchi wszedł za Kyoheiego Noborizata.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W tej samej minucie wynik ustalił Kaoru Mitoma. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-0.

Makoto Okazaki
87′ Kyohei Noborizato
Ryo Okui
69′ Manabu Saito
Yugo Tatsuta84′
Hidemasa Morita
Shota Kaneko72′
69′ Hokuto Shimoda
Keita Nakamura
Kazuya Yamamura
Kenta Nishizawa61′
Taisei Miyashiro
Renato Augusto Santos Junior
 51′ 77′ Leandro Damião da Silva dos Santos
Ryo Takeuchi72′
 21′, 74′ 77′ Reo Hatate
Carlos Antônio de Souza Júnior
Kenta Tanno
Togo Umeda
87′ Shogo Taniguchi
Hideki Ishige61′
69′  87′ Kaoru Mitoma
Yosuke Kawai72′
77′  85′ Kengo Nakamura
Kota Miyamoto
69′ Ryota Oshima
Yuito Suzuki72′
Ao Tanaka
Sérgio Dutra Júnior61′
77′ Yu Kobayashi
Riyo Kawamoto84′

Jedenastka Kawasaki Frontale zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 17 celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki zespołu Shimizu S-Pulse.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.