Liga japońska - 13. kolejka J1 League: Kashiwa Reysol - Kashima Antlers 2-3 (0-0)

W spotkaniu 13. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 29 sierpnia, zespół Kashiwy Reysol przegrał z Kashimą 2-3 (0-0). Mecz na SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium obejrzało 2 728 widzów.

13. kolejka Japonia - J1 League
2020-08-29 12:00 | Stadion: SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium | Widzów: 2728 | Arbiter: Y. Imamura
S. Doi 89',90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 starć zespół Kashimy wygrał 17 razy i zanotował siedem porażek oraz sześć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Yuji Takahashi zastąpił Naokiego Kawaguchiego.

Między 27. a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Kashiwy Reysol i jedną drużynie przeciwnej. Kibice Kashiwy Reysol nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sachira Toshimę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Matheus Sávio. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę. W piątej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Shunki Takahashi osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 27. minucie.

Na drugą połowę zespół Kashiwy Reysol wyszedł w zmienionym składzie, za Richardsona wszedł Masatoshi Mihara. Trener Kashimy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Ryotaro Araki, a murawę opuścił Juan Alano.

W tej samej minucie w drużynie Kashimy doszło do zmiany. Shoma Doi wszedł za Itsukiego Somena.

Dopiero w drugiej połowie Michael Olunga wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kashiwy Reysol, strzelając gola w 57. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 zdobytych bramek. W zdobyciu bramki pomógł Masatoshi Mihara.

W 61. minucie boisko opuścili piłkarze Kashimy: Yasushi Endo, Ayase Ueda, a na ich miejsce weszli Kei Koizumi, Léo Silva.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez zespół Kashimy w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 72. minucie gola wyrównującego strzelił Kento Misao.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Sachiro Toshima z drużyny gospodarzy. Była to 73. minuta starcia. W 73. minucie Hidekazu Otani został zmieniony przez Kenga Kitazume'a, co miało wzmocnić zespół Kashiwy Reysol. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ryujego Izumiego na Ryotę Nagakiego.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 84. minucie Michael Olunga po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-1.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 89. minucie Shoma Doi wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki asystował Katsuya Nagato.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Gola na 2-3 strzelił ponownie w doliczonej pierwszej minucie pojedynku Shoma Doi. Bramka padła po podaniu Kenta Misao.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-3.

Katsuya Nagato
27′ 45′ Shunki Takahashi
Ikuma Sekigawa
12′ Yuji Takahashi
Juan Matheus Alano Nascimento54′
Ataru Esaka
Ryuji Izumi32′ 79′
34′ 46′ Richardson Fernandes dos Santos
Kei Koizumi61′
39′ Matheus Goncalve Sávio
Kento Misao  72′
Hayato Nakama
Hugo Leonardo Silva Serejo61′
73′ Hidekazu Otani
Everaldo Stum
 57′, 84′ Michael Olunga Ogada
Itsuki Someno54′
Haruhiko Takimoto
Sun-Tae Kwoun
12′ Naoki Kawaguchi
Tatsuki Nara
73′ Kengo Kitazume
Ryotaro Araki54′
46′ Masatoshi Mihara
Shoma Doi54′  89′, 90′
39′ 73′ Sachiro Toshima
Yasushi Endo61′
Hiroto Goya
Ryota Nagaki79′
Mao Hosoya
Ayase Ueda61′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Kashiwy Reysol, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Kashimy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.