Liga japońska - 11. kolejka J1 League: Vegalta Sendai - Sagan Tosu 0-3 (0-1)

W meczu 11. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 8 listopada, drużyna Vegalty Sendai przegrała z Sagan Tosu 0-3 (0-1). Starcie odbyło się na Yurtec Stadium Sendai. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

F. Honda 55',66'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków zespół Vegalty Sendai wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Tiago Alves. Bramka padła po podaniu Fuchiego Hondy.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Vegalta Sendai: Simão Matemu w 32. i Alexandre'owi Guedesowi w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sagan Tosu.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Sagan Tosu, zdobywając kolejną bramkę. W 55. minucie wynik na 0-2 podwyższył Fuchi Honda. Przy zdobyciu bramki pomógł Tiago Alves.

Chwilę później trener Sagan Tosu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Daichi Hayashi, a murawę opuścił Tiago Alves. W 59. minucie Pará został zastąpiony przez Takayoshiego Ishiharę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sagan Tosu w 66. minucie spotkania, gdy Fuchi Honda strzelił trzeciego gola. Kibice Vegalty Sendai nie mogli już doczekać się wprowadzenia Shoga Nakaharę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Kunimitsu Sekiguchi.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Shogowi Nakaharze z Vegalty Sendai. Była to 76. minuta meczu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Il-Gyu Park
59′ Ryutaro Iio
Ryoya Morishita
32′ Mate Junior Simao
Teruki Hara
Yasuhiro Hiraoka
Carlos Eduardo Bendini Giusti
59′ Anderson Ferreira da Silva
Ayumu Ohata90′
Takuma Hamasaki
Fuchi Honda  55′, 66′ 79′
67′ Kunimitsu Sekiguchi
Daiki Matsuoka
Juan Isaac Cuenca López
Yuta Higuchi
Keiya Shiihashi
Tomoya Koyamatsu90′
45′ 64′ Alexandre Xavier Pereira Guedes
Daiki Miya
59′ Jung-Ya Kim
Shinya Nakano90′
59′ Takayoshi Ishihara
Yong Gi Ryang79′
67′ 76′ Shogo Nakahara
Daichi Hayashi56′
64′ Takumi Sasaki
Kaisei Ishii90′
Shuhei Akasaki
Takeshi Kanamori79′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Sagan Tosu żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedenastka Vegalty Sendai w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.