Liga japońska - 10. kolejka J1 League: Sagan Tosu - Gamba Osaka 1-2 (0-2)

7 października na Ekimae Real Estate Stadium odbyło się spotkanie 10. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Sagan Tosu i Gamby. Starcie zakończyło się zwycięstwem Gamby 2-1.

10. kolejka Japonia - J1 League
2020-10-07 12:00 | Stadion: Ekimae Real Estate Stadium | Arbiter: Akihiko Ikeuchi
K. Watanabe 21',34'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów jedenastka Gamby wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Sagan Tosu próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trzeba było trochę poczekać, aby Kazuma Watanabe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gamby, strzelając gola w 21. minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Hiroki Fujiharu.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Gamby, zdobywając kolejną bramkę. W 34. minucie Kazuma Watanabe po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2. Przy strzeleniu gola pomógł Ademilson.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Gamby wyszła w zmienionym składzie, za Shu Kuratę, Hirokiego Fujiharu weszli Shuhei Kawasaki, Kosuke Onose. Także zespół Sagan Tosu wyszedł w zmienionym składzie, za Takeshiego Kanamoriego wszedł Kaisei Ishii. W 65. minucie za Cho Dong-Geona wszedł Renzo López.

W tej samej minucie Daiki Matsuoka został zmieniony przez Ayumu Ohatę, co miało wzmocnić drużynę Sagan Tosu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ademilsona na Takashiego Usamiego. Kibice Gamby nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yukiego Yamamota. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Shinya Yajima. Jedyną kartkę w meczu dostał Ryu Takao z zespołu gości. Była to 74. minuta meczu.

Niedługo później trener Sagan Tosu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Daichi Hayashi, a murawę opuścił Tomoya Koyamatsu. W 81. minucie Kazuma Watanabe został zmieniony przez Patrica, co miało wzmocnić drużynę Gamby. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ryang Yong-Gi na Yoshikiego Takahashiego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W drugiej minucie doliczonego czasu starcia gola kontaktowego strzelił Renzo López. Asystę przy bramce zanotował Riki Harakawa.

Jedenastce Sagan Tosu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Gamby.

Shunya Suganuma
65′ Daiki Matsuoka
Ryo Shinzato
Yuto Uchida
Hiroki Fujiharu46′
Yuta Higuchi
Yuya Fukuda
84′ Yong Gi Ryang
Yosuke Ideguchi
Riki Harakawa
Shu Kurata46′
78′ Tomoya Koyamatsu
Shinya Yajima71′
46′ Takeshi Kanamori
Ademilson Braga Bispo Junior66′
65′ Dong-Geon Cho
Kazuma Watanabe  21′, 34′ 81′
Tatsuya Morita
Kei Ishikawa
65′ Ayumu Ohata
Gen Shoji
Jeong-su Park
Kosuke Onose46′
84′ Yoshiki Takahashi
Yuki Yamamoto71′
78′ Daichi Hayashi
Anderson Patric Aguiar Oliveira81′
46′ Kaisei Ishii
Shuhei Kawasaki46′
65′  90′ Renzo López Patrón
Takashi Usami66′

Przewaga zespołu Sagan Tosu w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Gamby przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.