Liga japońska - 1. kolejka J1 League: Yokohama F. Marinos - Gamba Osaka 1-2 (0-2)

23 lutego na Nissan Stadium odbył się mecz 1. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Yokohamy F. Marinos i Gamby. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Gamby 2-1. Spotkanie obejrzało 34 521 widzów.

1. kolejka Japonia - J1 League
2020-02-23 06:00 | Stadion: Nissan Stadium | Widzów: 34521 | Arbiter: K. Fukushima
S. Yajima 34'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 44 starcia drużyna Yokohamy F. Marinos wygrała 19 razy i zanotowała 12 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Gamby otworzyli wynik. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Shu Kurata. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Shinya Yajima.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Gamby w 34. minucie spotkania, gdy Shinya Yajima zdobył drugą bramkę. Asystę zaliczył Shu Kurata.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 65. minucie Takuya Kida został zastąpiony przez Erika. W 70. minucie w jedenastce Yokohamy F. Marinos doszło do zmiany. Ryo Takano wszedł za Theerathon Bunmathana.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marcos Junior wywołał eksplozję radości wśród kibiców Yokohamy F. Marinos, strzelając gola w 74. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomagał Takahiro Ohgihara.

Drużynie Yokohamy F. Marinos zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Gamby.

Masaaki Higashiguchi
70′ Theerathon Bunmathan
Yasuhito Endo
65′ Takuya Kida
Yosuke Ideguchi
Takahiro Ohgihara
Shu Kurata  6′ 82′
Ado Onaiwu
Kosuke Onose
 74′ 86′ Marcos Junio Lima dos Santos
Shinya Yajima  34′ 75′
Teruhito Nakagawa
Takashi Usami90′
Yuji Kajikawa
Jun Ichimori
70′ Ryo Takano
Ryo Shinzato
Takuya Wada
Yuya Fukuda82′
Kota Mizunuma
Kohei Okuno
65′ Erik Nasciment de Lima
Anderson Patric Aguiar Oliveira
Yuki Otsu
Ademilson Braga Bispo Junior75′
86′ Edigar Junio Teixeira Lima
Kazuma Watanabe90′

Przewaga zespołu Yokohamy F. Marinos w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.