Liga japońska - 1. kolejka J1 League: Shimizu S-Pulse - FC Tokio 1-3 (0-0)

23 lutego na IAI Stadium Nihondaira w Shizuokiej odbył się pojedynek 1. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Shimizu S-Pulse i FC Tokio. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Tokio 3-1. Spotkanie obejrzało 17 549 widzów.

1. kolejka Japonia - J1 League
2020-02-23 05:00 | Stadion: IAI Stadium Nihondaira | Widzów: 17549 | Arbiter: Y. Araki
Leandro 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Zespół FC Tokio wygrał aż 20 razy, zremisował 11, a przegrał tylko 12.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Masatowi Morishige'owi z zespołu gości. Była to 45. minuta meczu.

Na początku drugiej połowy piłkarze Shimizu S-Pulse nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Teerasil Dangda. Sytuację bramkową stworzył Kenta Nishizawa.

W 55. minucie Hirotaka Mita został zmieniony przez Adailtona. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce FC Tokio doszło do zmiany. Arthur wszedł za Yojira Takahagiego. W 77. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Diego Oliveira.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę FC Tokio przyniosły efekt bramkowy. W 79. minucie Adailton dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę przy golu zanotował Diego Oliveira.

W 81. minucie Kyosuke Tagawa został zmieniony przez Kazuyę Konna, co miało wzmocnić zespół FC Tokio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yasufumiego Nishimurę na Mitsunariego Musakę. W następstwie utraty gola trener Shimizu S-Pulse postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Kentę Nishizawę i na pole gry wprowadził napastnika Júniora Dutrę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Shimizu S-Pulse doszło do zmiany. Chong Tese wszedł za Yusuke Gota.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Tokio w 90. minucie spotkania, gdy Leandro zdobył z karnego trzecią bramkę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Shota Kaneko
Weverson Leandro Oliveira Moura  90′ (k.)
Keita Nakamura
Kento Hashimoto
84′ Yasufumi Nishimura
Hirotaka Mita55′
89′ Kenta Nishizawa
Yojiro Takahagi61′
 47′ Teerasil Dangda
Kyosuke Tagawa81′
90′ Yusuke Goto
Joan Oumari
84′ Mitsunari Musaka
Adailton dos Santos da Silva55′  79′
Yuta Taki
Rei Hirakawa
90′ Tese Chong
Kazuya Konno81′
89′ Sérgio Dutra Júnior
Arthur Silva Feitoza61′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom FC Tokio pokazał jedną żółtą.