Liga japońska - 1. kolejka J1 League: Sanfrecce Hiroszima - Kashima Antlers 3-0 (2-0)

W pojedynku 1. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 23 lutego, drużyna Sanfrecce Hiroshima zwyciężyła z Kashimą 3-0 (2-0). Mecz na EDION Stadium obejrzało 18 713 widzów.

1. kolejka Japonia - J1 League
2020-02-23 06:00 | Stadion: EDION Stadium | Widzów: 18713 | Arbiter: H. Kasahara
T. Morishima 84'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Jedenastka Kashimy wygrała aż 19 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko 12.

Już w pierwszych minutach drużyna Kashimy próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sanfrecce Hiroshima w 20. minucie spotkania, gdy Douglas Vieira strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Leandro Pereira.

Drużyna Kashimy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 25. minucie wynik na 2-0 podwyższył Leandro Pereira.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Rikutowi Hirosemu z Kashimy. Była to 30. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Kashimy wyszedł w zmienionym składzie, za Rikuta Hirosego wszedł Ayase Ueda. W 60. minucie Shoma Doi został zastąpiony przez Ryotara Arakiego.

W 66. minucie Léo Silva został zmieniony przez Shintara Naga, co miało wzmocnić drużynę Kashimy. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yoshifumiego Kashiwę na Yuyę Asana w tej samej minucie oraz Douglasa Vieirę na Shunkiego Higashiego w tej samej minucie. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Kashima: Ikumie Sekigawie w 77. i Kokiemu Machidzie w 84. minucie.

Dopiero w drugiej połowie Tsukasa Morishima wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sanfrecce Hiroshima, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie starcia. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystował Leandro Pereira.

W 87. minucie w jedenastce Sanfrecce Hiroshima doszło do zmiany. Hiroya Matsumoto wszedł za Toshihira Aoyamę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Katsuya Nagato
87′ Toshihiro Aoyama
Ikuma Sekigawa77′
66′ Yoshifumi Kashiwa
Shoma Doi60′
Hayao Kawabe
Juan Matheus Alano Nascimento
 84′ Tsukasa Morishima
Ryuji Izumi
Rhayner Santos Nascimento
Kento Misao
 25′ Marcos Leandro Pereira
Hugo Leonardo Silva Serejo66′
 20′ 77′ Douglas da Silva Vieira
Everaldo Stum
Takuto Hayashi
Hitoshi Sogahata
Akira Ibayashi
Tomoya Inukai
66′ Yuya Asano
Ryotaro Araki60′
Tomoya Fujii
Ryota Nagaki
77′ Shunki Higashi
Shintaro Nago66′
87′ Hiroya Matsumoto
Sho Ito
Ryo Nagai
Ayase Ueda46′

Drużyna Kashimy miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Kashimy pokazał trzy żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.