Kyoto Sanga F.C. - Shonan Bellmare 0-1 (0-0). Liga - 18. kolejka

W meczu 18. kolejki J1 League, który rozegrany został 26 czerwca, drużyna Kyota Sanga przegrała z Shonanem Bellmare 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na UNKNOWN-2721.

W  meczu 18. kolejki  J1 League, który rozegrany został 26 czerwca, drużyna Kyota Sanga przegrała  z Shonanem Bellmare  0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na UNKNOWN-2721.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Shonanu Bellmare wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Rikito Inoue z drużyny Kyota Sanga. Była to 38. minuta spotkania.

W 45. minucie Daigo Araki został zmieniony przez Mendesa. W tej samej minucie w jedenastce Kyota Sanga doszło do zmiany. Shimpei Fukuoka wszedł za Daiga Arakiego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 54. a 56. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Kyota Sanga i jedną drużynie przeciwnej. W 65. minucie w zespole Kyota Sanga doszło do zmiany. Kosuke Shirai wszedł za Takuyę Ogiwarę.

Trener Shonanu Bellmare postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Akimiego Baradę i na pole gry wprowadził napastnika Tarika Elyounoussiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Między 71. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Shonanu Bellmare: Masaki Ikeda, Satoshi Tanaka, Ryo Takahashi, na ich miejsce weszli: Yuki Ohashi, Takuji Yonemoto, Taiga Hata. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yuty Toyokawy, Kosuke Taketomiego zajęli: Genki Omae, Takumi Miyayoshi.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Shuto Machino.

W 89. minucie w zespole Shonanu Bellmare doszło do zmiany. Wellington wszedł za Shuta Machina.

Drużyna Shonanu Bellmare zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Kyota Sanga, natomiast zawodnikom Shonanu Bellmare pokazał jedną.