Kyoto Sanga F.C. - Hokkaido Consadole Sapporo 2-1 (1-0). Liga - 19. kolejka

W spotkaniu 19. kolejki J1 League, które rozegrane zostało 2 lipca, zespół Kyota Sanga wygrał z Consadole Sapporo 2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na UNKNOWN-2721.

W  spotkaniu 19. kolejki  J1 League, które rozegrane zostało 2 lipca, zespół Kyota Sanga wygrał  z Consadole Sapporo  2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na UNKNOWN-2721.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Kyota Sanga wygrał aż siedem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Peter Utaka.

Po kwadransie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Takanori Sugeno osłabiając tym samym zespół Consadole Sapporo. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Consadole Sapporo jak grom z jasnego nieba, trener w 20. minucie ściągnął z boiska pomocnika Gabriela Xaviera, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz drużyny Kojiro Nakano. W 45. minucie w zespole Consadole Sapporo doszło do zmiany. Ryota Aoki wszedł za Shinza Korokiego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kyota Sanga.

Zespół Kyota Sanga długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 49 minut, jednak drużyna Consadole Sapporo doprowadziła do remisu. Gola strzelił Daiki Suga. W 59. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Hisashiemu Tawiahowi z Kyota Sanga.

W 65. minucie za Genkiego Omaego wszedł Shohei Takeda. W 81. minucie żółtą kartką został ukarany Takuya Ogiwara, zawodnik Kyota Sanga. Trener Kyota Sanga postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Kosuke Taketomiego i na pole gry wprowadził napastnika Takumiego Miyayoshiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 85. minucie boisko opuścili zawodnicy Consadole Sapporo: Daigo Nishi, Milan Tucic, a na ich miejsce weszli Takuma Arano, Takuro Kaneko.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kyota Sanga w 89. minucie spotkania, gdy Takumi Miyayoshi strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Sota Kawasaki.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Zawodnicy Consadole Sapporo dostali w meczu jedną czerwoną kartkę, a ich przeciwnicy dwie żółte.