Kyoto Sanga F.C. - Hitachi Kashiwa Reysol 1-2 (1-1). Liga - 24. kolejka

6 sierpnia na UNKNOWN-2721 odbyło się spotkanie 24. kolejki J1 League pomiędzy drużynami Kyota Sanga i Kashiwy Reysol. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kashiwy Reysol 2-1.

6 sierpnia  na UNKNOWN-2721 odbyło się spotkanie  24. kolejki  J1 League pomiędzy drużynami Kyota Sanga  i Kashiwy Reysol. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kashiwy Reysol 2-1.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem starć drużyna Kashiwy Reysol wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Shohei Takeda.

W 25. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Kyota Sanga Yuki Honda. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 49. minucie sędzia pokazał kartkę Takumiemu Kamijimie, zawodnikowi Kashiwy Reysol. W 54. minucie za Takuyę Ogiwarę wszedł Mendes.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Kei Shiihashiemu z Kashiwy Reysol. Trener Kyota Sanga postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Temmę Matsudę i na pole gry wprowadził napastnika Genkiego Omaego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 71. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Kashiwy Reysol: Takumi Tsuchiya, Mao Hosoya, Dodi, Dodi, na ich miejsce weszli: Rodrigo Angelotti, Yuki Muto, Kaito Mori, Masatoshi Mihara. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yuty Toyokawy, Shoheiego Takedy zajęli: Peter Utaka, Fuki Yamada.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 90. minucie Yuki Muto dał prowadzenie swojej drużynie.

W tej samej minucie trener Kashiwy Reysol postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Dodiego wszedł Kengo Kitazume, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Kashiwy Reysol utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce Kashiwy Reysol udało się strzelić gola i wygrać. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Kyota Sanga żadną kartką, natomiast zawodnikom Kashiwy Reysol przyznał dwie żółte.

Drużyna Kyota Sanga w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Kashiwy Reysol w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.