Kawasaki Frontale - Yokohama F. Marinos 2-0 (2-0). Liga japońska - 1. kolejka J1 League

26 lutego na Kawasaki Todoroki Stadium odbyło się spotkanie 1. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kawasaki Frontale i Yokohamy F. Marinos. Starcie zakończyło się zwycięstwem Kawasaki Frontale 2-0. Pojedynek obejrzało 4 868 widzów.

1. kolejka Japonia - J1 League
2021-02-26 10:00 | Stadion: Kawasaki Todoroki Stadium | Widzów: 4868 | Arbiter: Yuichi Nishimura
Kawasaki Frontale
Yokohama F. Marinos
2
0
A. Ienaga 21',43'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 mecze zespół Kawasaki Frontale wygrał 14 razy i zanotował 12 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kawasaki Frontale w 21. minucie spotkania, gdy Akihiro Ienaga strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Miki Yamane.

W 43. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Akihiro Ienaga z Kawasaki Frontale. Bramka padła po podaniu Ao Tanaki.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Drugą połowę jedenastka Yokohamy F. Marinos rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ryonosuke'a Kabayamę, Takahira Ohgiharę weszli Daizen Maeda, Kota Mizunuma. W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Junowi Amanowi, piłkarzowi Yokohamy F. Marinos.

W 64. minucie João Schmidt został zastąpiony przez Kenta Tachibanadę. W 73. minucie boisko opuścili piłkarze Yokohamy F. Marinos: Ryo Takano, Ken Matsubara, a na ich miejsce weszli Theerathon Bunmathan, Tomoki Iwata. W 76. minucie w zespole Kawasaki Frontale doszło do zmiany. Shintaro Kurumaya wszedł za Yasuta Wakizakę.

Theerathon Bunmathan73′
76′ Yasuto Wakizaka
Jun Amano53′
64′ Joao Felipe Schmidt Urbano
Takahiro Ohgihara46′
 21′, 43′ 88′ Akihiro Ienaga
Teruhito Nakagawa
76′ Leandro Damião da Silva dos Santos
Ado Onaiwu
88′ Kaoru Mitoma
Ryonosuke Kabayama46′
Kenta Tanno
Yohei Takaoka
76′ Shintaro Kurumaya
Makito Ito
88′ Tatsuya Hasegawa
Ken Matsubara73′
64′ Kento Tachibanada
Ryo Takano73′
88′ Kei Chinen
Kota Mizunuma46′
76′ Yu Kobayashi
Kota Watanabe88′
Daiya Tono
Daizen Maeda46′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Yokohamy F. Marinos pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.