Kawasaki Frontale - Shonan Bellmare 0-4 (0-0). Liga - 15. kolejka

W starciu 15. kolejki J1 League, które rozegrane zostało 25 maja, jedenastka Kawasaki Frontale przegrała wysoko z Shonanem Bellmare 0-4 (0-0). Mecz odbył się na Kawasaki Todoroki Stadium.

W  starciu 15. kolejki  J1 League, które rozegrane zostało 25 maja, jedenastka Kawasaki Frontale przegrała wysoko  z Shonanem Bellmare  0-4 (0-0). Mecz odbył się na Kawasaki Todoroki Stadium.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 pojedynków zespół Shonanu Bellmare wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż osiem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 42. minucie Shuto Yamamoto zastąpił Kokiego Tachiego.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Shuto Machino wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shonanu Bellmare, zdobywając bramkę w 49. minucie pojedynku. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Daiki Sugioka.

Drużyna Kawasaki Frontale ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Shonanu Bellmare, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Masaki Ikeda. Bramka padła po podaniu Hirokazu Ishihary.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shonanu Bellmare w 59. minucie spotkania, gdy Shuto Machino zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Yuki Ohashi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Shonanu Bellmare w 61. minucie spotkania, gdy Tarik Elyounoussi strzelił czwartego gola. Przy zdobyciu bramki ponownie pomógł Yuki Ohashi.

Między 62. a 74. minutą, boisko opuścili zawodnicy Shonanu Bellmare: Masaki Ikeda, Tarik Elyounoussi, Yuki Ohashi, Shuto Machino, na ich miejsce weszli: Yusuke Segawa, Naoki Yamada, Wellington, Akimi Barada. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marcinha, Akihira Ienagi, Yasuta Wakizaki zajęli: Ten Miyagi, Kei Chinen, Yu Kobayashi. Między 65. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Shonanu Bellmare i dwie drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-4.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Kawasaki Frontale, natomiast zawodnikom Shonanu Bellmare przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.