Kawasaki Frontale - Shimizu S-Pulse 1-0 (0-0). Liga japońska - 33. kolejka J1 League

W spotkaniu 33. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 24 października, zespół Kawasaki Frontale wygrał z Shimizu S-Pulse 1-0 (0-0). Mecz na Kawasaki Todoroki Stadium obejrzało 11 576 widzów.

33. kolejka Japonia - J1 League
2021-10-24 10:00 | Stadion: Kawasaki Todoroki Stadium | Widzów: 11576 | Arbiter: Jumpei Iida
Kawasaki Frontale
Shimizu S-Pulse
1
0
Leandro Damião 47'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 meczów jedenastka Kawasaki Frontale wygrała 14 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz osiem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Reo Hatate z Kawasaki Frontale. Była to 45. minuta pojedynku.

Jedyną bramkę meczu dla Kawasaki Frontale zdobył Leandro Damião w 47. minucie. To już siedemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Marcinho.

W 55. minucie kartkę dostał Kento Tachibanada z zespołu gospodarzy. Niedługo później trener Shimizu S-Pulse postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Kenta Nishizawa, a murawę opuścił Noriaki Fujimoto. W 71. minucie Reo Hatate zastąpił Ryotę Oshimę.

Kibice Kawasaki Frontale nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yu Kobayashiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie aż 10 strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Leandro Damião.

Akira Ibayashi
84′ Kyohei Noborizato
Eiichi Katayama88′
89′ Yasuto Wakizaka
Benjamin Kololli
45′ 71′ Reo Hatate
Daiki Matsuoka
55′ Kento Tachibanada
Ronaldo da Silva Souza
Akihiro Ienaga
Carlos Antônio de Souza Júnior
 47′ 71′ Leandro Damião da Silva dos Santos
Noriaki Fujimoto67′
84′ Márcio Augusto da Silva Barbosa
Thiago Santos Santana
Kenta Tanno
Kengo Nagai
84′ Shintaro Kurumaya
Ryo Okui
71′ Ryota Oshima
Yoshinori Suzuki
89′ Kazuya Yamamura
Kenta Nishizawa67′
Kei Chinen
Yuito Suzuki
71′ Yu Kobayashi
Ryo Takeuchi
84′ Ten Miyagi
Akira Silvano Disaro88′

Drużyna Kawasaki Frontale była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Kawasaki Frontale pokazał dwie żółte.

Jedenastka Kawasaki Frontale w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.