Kawasaki Frontale - Sanfrecce Hiroszima 1-1 (1-0). Liga japońska - 10. kolejka J1 League

18 kwietnia na Kawasaki Todoroki Stadium odbyło się spotkanie 10. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kawasaki Frontale i Sanfrecce' Hiroshima. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 9 720 widzów.

10. kolejka Japonia - J1 League
2021-04-18 07:00 | Stadion: Kawasaki Todoroki Stadium | Widzów: 9720 | Arbiter: Hiroki Kasahara
Kawasaki Frontale
Sanfrecce Hiroszima
1
1
A. Ienaga 38'
T. Morishima 65'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 meczów zespół Kawasaki Frontale wygrał 16 razy i zanotował dziewięć porażek oraz pięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu dostał Yuta Imazu z Sanfrecce' Hiroshima. Była to 27. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kawasaki Frontale w 38. minucie spotkania, gdy Akihiro Ienaga zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Yasuto Wakizaka.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kawasaki Frontale.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Tsukasa Morishima.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Sanfrecce' Hiroshima doszło do zmiany. Ezequiel wszedł za Yoshifumiego Kashiwę. Chwilę później trener Kawasaki Frontale postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Koki Tsukagawa, a murawę opuścił Yasuto Wakizaka. W tej samej minucie za Daiyę Tona wszedł Kazuki Kozuka.

A kibice Sanfrecce' Hiroshima nie mogli już doczekać się wprowadzenia Shuna Ayukawę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Yuya Asano. Między 73. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Kawasaki Frontale: Leandro Damião, Akihiro Ienaga, Kaoru Mitoma, na ich miejsce weszli: Kei Chinen, Yu Kobayashi, Tatsuya Hasegawa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rhaynera, Yukiego Nogamiego zajęli: Kosei Shibasaki, Yusuke Chajima. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Shunki Higashi
71′ Yasuto Wakizaka
Toshihiro Aoyama
71′ Daiya Tono
Yoshifumi Kashiwa66′
Ao Tanaka
Tsukasa Morishima  65′
 38′ 79′ Akihiro Ienaga
Rhayner Santos Nascimento73′
79′ Leandro Damião da Silva dos Santos
Yuya Asano73′
85′ Kaoru Mitoma
José Antonio dos Santos Junior
Kenta Tanno
Takuto Hayashi
Shintaro Kurumaya
Akira Ibayashi
85′ Tatsuya Hasegawa
Yusuke Chajima85′
71′ Kazuki Kozuka
Yoichi Naganuma
71′ Koki Tsukagawa
Ezequiel Santos da Silva66′
79′ Kei Chinen
Kosei Shibasaki73′
79′ Yu Kobayashi
Shun Ayukawa73′

Sędzia nie ukarał zawodników Kawasaki Frontale żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Sanfrecce' Hiroshima w drugiej połowie dokonał czterech zmian.