Reklama

Reklama

Kawasaki Frontale - Sagan Tosu 1-0 (0-0). Liga japońska - 8. kolejka J1 League

W starciu 8. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 7 kwietnia, drużyna Kawasaki Frontale wygrała z Sagan Tosu 1-0 (0-0). Mecz na Kawasaki Todoroki Stadium obejrzało 9 173 widzów.

W  starciu 8. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 7 kwietnia, drużyna Kawasaki Frontale wygrała  z Sagan Tosu  1-0 (0-0). Mecz na Kawasaki Todoroki Stadium obejrzało 9 173 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków zespół Sagan Tosu wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 25. minucie Toshio Shimakawa zastąpił Yoshihira Nakanę.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Reklama

W 57. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Masaya Tashiro osłabiając tym samym drużynę Sagan Tosu. W 60. minucie w zespole Sagan Tosu doszło do zmiany. Nanasei Iino wszedł za Tomoyę Koyamatsu.

Chwilę później trener Sagan Tosu postanowił bronić wyniku. W 61. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Noriyoshiego Sakaiego wszedł Daisuke Matsumoto, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz. W tej samej minucie w drużynie Sagan Tosu doszło do zmiany. Daichi Hayashi wszedł za Fuchiego Hondę. Trener Kawasaki Frontale postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Yasuta Wakizakę i na pole gry wprowadził napastnika Daiyę Tona, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie w zespole Kawasaki Frontale doszło do zmiany. Kaoru Mitoma wszedł za Tatsuyę Hasegawę.

Jedyną bramkę meczu zdobył Daiya Tono dla drużyny Kawasaki Frontale. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Leandro Damião.

Jedyną żółtą kartkę w meczu sędzia pokazał Ao Tanace z Kawasaki Frontale. Była to 68. minuta pojedynku.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Kawasaki Frontale będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Chōfu. Jej przeciwnikiem będzie FC Tokio. Tego samego dnia Yokohama FC zagra z zespołem Sagan Tosu na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL