Kawasaki Frontale - Oita Trinita 2-0 (1-0). Liga japońska - 7. kolejka J1 League

3 kwietnia na Kawasaki Todoroki Stadium odbyło się starcie 7. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kawasaki Frontale i Oity Trinita. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kawasaki Frontale 2-0. Na stadionie stawiło się 9 807 widzów.

7. kolejka Japonia - J1 League
2021-04-03 12:00 | Stadion: Kawasaki Todoroki Stadium | Widzów: 9807 | Arbiter: Ryo Tanimoto
Kawasaki Frontale
Oita Trinita
2
0
K. Mitoma 38',66'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań drużyna Oity Trinita wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Kawasaki Frontale zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Oity Trinita była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez zespół Kawasaki Frontale w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Kaoru Mitoma.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kawasaki Frontale.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kawasaki Frontale w 66. minucie spotkania, gdy Kaoru Mitoma zdobył drugą bramkę. W 69. minucie w drużynie Oity Trinita doszło do zmiany. Seigo Kobayashi wszedł za Kentę Inouego.

W 70. minucie Shun Nagasawa został zmieniony przez Koheiego Isę. Chwilę później trener Kawasaki Frontale postanowił wzmocnić linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Yasuta Wakizakę. Na boisko wszedł Ao Tanaka, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 72. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Kawasaki Frontale: Reo Hatate, Leandro Damião, Akihiro Ienaga, Kaoru Mitoma, na ich miejsce weszli: Daiya Tono, Yu Kobayashi, Kento Tachibanada, Tatsuya Hasegawa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Reiego Matsumota, Araty Watanabe, Yamata Machidy zajęli: Hayato Kurosaki, Yusei Yashiki, Yuya Takazawa.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Kenta Fukumori
81′ Akihiro Ienaga
Kenta Inoue69′
72′ Yasuto Wakizaka
Yuki Kobayashi
72′ Reo Hatate
Hokuto Shimoda
 38′, 66′ 88′ Kaoru Mitoma
Arata Watanabe89′
Joao Felipe Schmidt Urbano
Shun Nagasawa70′
80′ Leandro Damião da Silva dos Santos
Yamato Machida89′
Shunsuke Ando
William Popp
Shintaro Kurumaya
Hayato Kurosaki88′
88′ Tatsuya Hasegawa
Ryosuke Tone
81′ Kento Tachibanada
Seigo Kobayashi69′
72′ Ao Tanaka
Kohei Isa70′
80′ Yu Kobayashi
Yuya Takazawa89′
72′ Daiya Tono
Yusei Yashiki89′

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.