Kawasaki Frontale - Gamba Osaka 4-1 (2-1). Liga japońska - 37. kolejka J1 League

27 listopada na Kawasaki Todoroki Stadium odbył się pojedynek 37. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kawasaki Frontale i Gamby. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kawasaki Frontale 4-1. Na stadionie zasiadło 14 867 widzów.

37. kolejka Japonia - J1 League
2021-11-27 06:00 | Stadion: Kawasaki Todoroki Stadium | Widzów: 14867 | Arbiter: Takuto Okabe
T. Usami 17'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 31 meczów drużyna Gamby wygrała 13 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Kawasaki Frontale nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Leandro Damião. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 21 strzelonych goli. Asystę zanotował Miki Yamane.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kawasaki Frontale w dziewiątej minucie spotkania, gdy Reo Hatate zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Marcinho.

Piłkarze Gamby szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 17. minucie bramkę kontaktową zdobył Takashi Usami. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Patric.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Genowi Shojemu z Gamby. Była to 46. minuta starcia. W 62. minucie za Marcinha wszedł Ryota Oshima.

Trener Gamby postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Yuyę Fukudę i na pole gry wprowadził napastnika Yujego Ona, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. A kibice Kawasaki Frontale nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yu Kobayashiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 20 razy i ma na koncie aż 10 zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Akihiro Ienaga. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejnego gola. Między 78. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Kawasaki Frontale: Yasuto Wakizaka, Reo Hatate, Kento Tachibanada, na ich miejsce weszli: Daiya Tono, Ten Miyagi, Kazuya Yamamura. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kosuke Onosego, Ko Yanagisawy zajęli: Wellington Silva, Genta Miura.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Kawasaki Frontale, zdobywając kolejną bramkę. W 85. minucie Leandro Damião po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 3-1. Bramka padła po podaniu Miki Yamane.

W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Jiro Nakamura, Yuki Yamamoto, a na ich miejsce weszli Takashi Usami, Kohei Okuno.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W doliczonej czwartej minucie meczu wynik ustalił Shintaro Kurumaya. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Daiya Tono.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Gen Shoji46′
 90′ Shintaro Kurumaya
Shunya Suganuma
Kyohei Noborizato
Hiroki Fujiharu
78′ Yasuto Wakizaka
Yosuke Ideguchi
 9′ 78′ Reo Hatate
Kohei Okuno89′
83′ Kento Tachibanada
Yuya Fukuda66′
78′ Akihiro Ienaga
Kosuke Onose79′
 7′, 85′ Leandro Damião da Silva dos Santos
Anderson Patric Aguiar Oliveira
62′ Márcio Augusto da Silva Barbosa
Takashi Usami  17′ 89′
Kenta Tanno
Taichi Kato
62′ Ryota Oshima
Keisuke Kurokawa
83′ Kazuya Yamamura
Genta Miura79′
Kei Chinen
Wellington Alves da Silva79′
78′ Yu Kobayashi
Jiro Nakamura89′
78′ Ten Miyagi
Yuki Yamamoto89′
78′ Daiya Tono
Yuji Ono66′

Jedenastka Kawasaki Frontale była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Gamby przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.