Kawasaki Frontale - Cerezo Osaka 3-2 (1-2). Liga japońska - 11. kolejka J1 League

W starciu 11. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 3 marca, drużyna Kawasaki Frontale wygrała z Cerezo_Osaka 3-2 (1-2). Mecz na Kawasaki Todoroki Stadium obejrzało 4 756 widzów.

11. kolejka Japonia - J1 League
2021-03-03 10:00 | Stadion: Kawasaki Todoroki Stadium | Widzów: 4756 | Arbiter: Ryuji Sato
Y. Ōkubo 5',22'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 mecze zespół Cerezo_Osaka wygrał osiem razy i zanotował tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cerezo_Osaka w piątej minucie spotkania, gdy Yoshito Okubo strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Tatsuhiro Sakamoto.

Zawodnicy Kawasaki Frontale nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W siódmej minucie Leandro Damião wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki asystował Miki Yamane.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 22. minucie Yoshito Okubo po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 1-2. Asystę zaliczył Riku Matsuda.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 47. minucie gola wyrównującego strzelił Leandro Damião. Bramka padła po podaniu Miki Yamane.

W 58. minucie Toshiyuki Takagi zastąpił Juna Nishikawę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Kawasaki Frontale przyniosły efekt bramkowy. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu na listę strzelców wpisał się Kaoru Mitoma. Sytuację bramkową stworzył Leandro Damião.

W 64. minucie w jedenastce Kawasaki Frontale doszło do zmiany. Koki Tsukagawa wszedł za João Schmidta. W następstwie utraty gola trener Cerezo_Osaka postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Naoyukiego Fujitę i na pole gry wprowadził napastnika Mutsukiego Katona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Naoyuki Fujita68′
79′ Yasuto Wakizaka
Tatsuhiro Sakamoto
64′ Joao Felipe Schmidt Urbano
Riki Harakawa
90′ Akihiro Ienaga
Toshiyuki Takagi58′
 7′, 47′ 90′ Leandro Damião da Silva dos Santos
Hiroshi Kiyotake
 62′ 90′ Kaoru Mitoma
Yoshito Okubo  5′, 22′ 85′
Kenta Tanno
Kenya Matsui
Shintaro Kurumaya
Yuta Koike
90′ Tatsuya Hasegawa
Ryosuke Shindo
79′ Kento Tachibanada
Taishi Matsumoto
64′ Koki Tsukagawa
Jun Nishikawa58′
90′ Yu Kobayashi
Mutsuki Kato68′
90′ Daiya Tono
Riki Matsuda85′

Jedenastka Kawasaki Frontale była w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Kawasaki Frontale w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.