Kawasaki Frontale - Avispa Fukuoka 3-1 (1-1). Liga japońska - 19. kolejka J1 League

14 kwietnia na Kawasaki Todoroki Stadium odbyło się starcie 19. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kawasaki Frontale i Avispa Fukuokiej. Mecz zakończył się zwycięstwem Kawasaki Frontale 3-1. Na stadionie stawiło się 6 958 widzów.

19. kolejka Japonia - J1 League
2021-04-14 12:00 | Stadion: Kawasaki Todoroki Stadium | Widzów: 6958 | Arbiter: Masaaki Iemoto Toma
E. Salomonsson 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Kawasaki Frontale wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Daiya Tono wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kawasaki Frontale, strzelając gola w 19. minucie spotkania. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Shogo Taniguchi z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta starcia.

Jedenastka Avispa Fukuokiej nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Karl Salomonsson.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę drużyna Avispa Fukuokiej rozpoczęła w zmienionym składzie, za Masakazu Yoshiokę wszedł Takeshi Kanamori.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kawasaki Frontale w 55. minucie spotkania, gdy Kei Chinen zdobył drugą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Daiya Tono.

Na murawie, jak to często zdarzało się Avispa Fukuokiej w tym sezonie, pojawił się Masato Yuzawa, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 60. minucie Karla Salomonssona. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie Daiki Watari został zastąpiony przez Brunona Mendesa. W 78. minucie kartkę obejrzał Shintaro Kurumaya z Kawasaki Frontale.

Trener Kawasaki Frontale wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kokiego Tsukagawę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Daiya Tono. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić trzecią bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Kawasaki Frontale doszło do zmiany. Leandro Damião wszedł za Keiego Chinena.

Zespół Avispa Fukuokiej ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W doliczonej piątej minucie spotkania wynik ustalił Miki Yamane. Asystę przy bramce zaliczył Leandro Damião.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Rikihiro Sugiyama
 90′ Miki Yamane
Karl Emil Salomonsson  45′ 60′
45′ Shogo Taniguchi
Tatsuki Nara
78′ Shintaro Kurumaya
Daiki Miya
80′ Kyohei Noborizato
Naoki Wako
Yasuto Wakizaka
Cauê Cecilio da Silva
 19′ 80′ Daiya Tono
Masakazu Yoshioka46′
Ao Tanaka
Daisuke Ishizu68′
75′ Yu Kobayashi
Hiroyuki Mae
 55′ 82′ Kei Chinen
Daiki Watari60′
75′ Tatsuya Hasegawa
Juan Manuel Delgado Lloria
Shunsuke Ando
Masaaki Murakami
80′ Jesiel Cardoso Miranda
Douglas Ricardo Grolli
75′ Akihiro Ienaga
Masato Yuzawa60′
Kazuki Kozuka
Yuji Kitajima
75′ Kaoru Mitoma
Sotan Tanabe68′
80′ Koki Tsukagawa
Takeshi Kanamori46′
82′ Leandro Damião da Silva dos Santos
Bruno Pereira Mendes60′

Jedenastka Kawasaki Frontale była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Kawasaki Frontale pokazał dwie żółte.

Zespół Kawasaki Frontale w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.