Kashiwa Reysol - Shonan Bellmare 2-1 (1-1). Liga japońska - 2. kolejka J1 League

6 marca na SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium odbył się mecz 2. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kashiwej Reysol i Shonanu Bellmare. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kashiwej Reysol 2-1. Na stadionie stawiło się 3 898 widzów.

2. kolejka Japonia - J1 League
2021-03-06 08:00 | Stadion: SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium | Widzów: 3898 | Arbiter: Koichiro Fukushima
Kashiwa Reysol
Shonan Bellmare
2
1
H. Goya 14',66'
T. Okamoto 43'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć zespół Shonanu Bellmare wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Kashiwej Reysol otworzyli wynik. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Hiroto Goya. Przy strzeleniu gola asystował Shunki Takahashi.

Trzeba było trochę poczekać, aby Takuya Okamoto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shonanu Bellmare, zdobywając bramkę w 43. minucie spotkania. Asystę zaliczył Yuki Ohashi.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Shonanu Bellmare wyszła w zmienionym składzie, za Akimi Baradę wszedł Shintaro Nago. W 55. minucie Cristiano został zmieniony przez Hidekazu Otaniego.

Chwilę później trener Kashiwej Reysol postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Yusuke'a Segawę wszedł Hiromu Mitsumaru, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Kashiwej Reysol utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce Kashiwej Reysol udało się strzelić gola i wygrać.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kashiwej Reysol w 66. minucie spotkania, gdy Hiroto Goya strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Keiya Shiihashi.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Naoki Yamada74′
55′ Cristiano da Silva
Ryo Takahashi67′
68′ Keiya Shiihashi
Shun Nakamura90′
58′ Yusuke Segawa
Yuki Ohashi
 14′, 66′ Hiroto Goya
Naoki Ishihara67′
Kenta Matsumoto
Daiki Tomii
58′ Hiromu Mitsumaru
Koki Tachi
Tatsuya Yamashita
Sho Hiramatsu67′
68′ Hayato Nakama
Shota Kobayashi67′
55′ Hidekazu Otani
Hidetoshi Miyuki74′
Ippei Shinozuka
Shintaro Nago46′
Mao Hosoya
Sosuke Shibata90′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Shonanu Bellmare w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.