Kashiwa Reysol - Shimizu S-Pulse 1-2 (0-2). Liga japońska - 6. kolejka J1 League

W starciu 6. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 21 marca, drużyna Kashiwej Reysol przegrała z Shimizu S-Pulse 1-2 (0-2). Mecz na SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium obejrzało 3 236 widzów.

6. kolejka Japonia - J1 League
2021-03-21 08:00 | Stadion: SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium | Widzów: 3236 | Arbiter: Hiroyoshi Takayama
Thiago Santana 28'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków jedenastka Kashiwej Reysol wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W czwartej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Yoshinori Suzuki. Asystę przy golu zanotował Kenta Nishizawa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shimizu S-Pulse w 28. minucie spotkania, gdy Thiago Santana zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Teruki Hara.

W 34. minucie w zespole Shimizu S-Pulse doszło do zmiany. Ryo Okui wszedł za Valda. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Kashiwej Reysol wyszła w zmienionym składzie, za Keiyę Shiihashi, Takumiego Kamijimę weszli Yuta Kamiya, Yuta Someya. W 59. minucie Ippei Shinozuka zastąpił Fumiyę Unokiego.

Piłkarze Kashiwej Reysol w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Yuta Kamiya. Przy strzeleniu gola pomagał Mao Hosoya.

Chwilę później trener Shimizu S-Pulse postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Carlinhosa. Na boisko wszedł Yusuke Goto, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 70. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Shimizu S-Pulse: Shota Kaneko, Thiago Santana, Yosuke Kawai, na ich miejsce weszli: Katsuhiro Nakayama, Akira Disaro, Kota Miyamoto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matheusa Sávia, Hiromu Mitsumaru zajęli: Hayato Nakama, Shunki Takahashi. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Teruki Hara
46′ Takumi Kamijima
Andrevaldo de Jesus Santos34′
Takuma Ominami
Yoshinori Suzuki  4′
80′ Hiromu Mitsumaru
Naoya Fukumori
Cristiano da Silva
Yosuke Kawai85′
46′ Keiya Shiihashi
Kenta Nishizawa
Richardson Fernandes dos Santos
Shota Kaneko70′
80′ Matheus Goncalve Sávio
Ryo Takeuchi
Mao Hosoya
Carlos Antônio de Souza Júnior70′
59′ Ippei Shinozuka
Thiago Santos Santana  28′ 85′
Haruhiko Takimoto
Kengo Nagai
46′ Yuta Someya
Ryo Okui34′
80′ Shunki Takahashi
Kota Miyamoto85′
Masatoshi Mihara
Keita Nakamura
80′ Hayato Nakama
Katsuhiro Nakayama70′
59′ Fumiya Unoki
Akira Silvano Disaro85′
46′  66′ Yuta Kamiya
Yusuke Goto70′

Przewaga jedenastki Kashiwej Reysol w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.