Kashiwa Reysol - Oita Trinita 2-3 (0-2). Liga japońska - 38. kolejka J1 League

W starciu 38. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 4 grudnia, jedenastka Kashiwej Reysol przegrała z Oitą Trinita 2-3 (0-2). Mecz na SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium obejrzało 6 028 widzów.

38. kolejka Japonia - J1 League
2021-12-04 06:00 | Stadion: SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium | Widzów: 6028 | Arbiter: Koichiro Fukushima
A. Masuyama 66'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań zespół Oity Trinita wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Dziewięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Oity Trinita otworzyli wynik. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Arata Watanabe. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Hiroto Goya.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Oity Trinita, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy pokonał bramkarza Hokuto Shimoda.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Kashiwej Reysol postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Keiya Shiihashi, a murawę opuścił Dodi. Na drugą połowę drużyna Kashiwej Reysol wyszła w zmienionym składzie, za Masatoshiego Miharę wszedł Yuta Someya.

Zawodnicy Kashiwej Reysol odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 53. minucie gola kontaktowego strzelił Sachiro Toshima.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 55. minucie Matheus Sávio wyrównał wynik meczu.

Niedługo później Asahi Masuyama wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oity Trinita, zdobywając kolejną bramkę w 66. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomógł Yuto Misao.

W 74. minucie Junya Nodake został zastąpiony przez Yukiego Kagawę. Kibice Oity Trinita nie mogli już doczekać się wprowadzenia Koheiego Isę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Hiroto Goya. Między 84. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Kashiwej Reysol: Sachiro Toshima, Mao Hosoya, Matheus Sávio, na ich miejsce weszli: Hayato Nakama, Yuki Muto, Yuto Yamada. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Asahiego Masuyamy, Yamata Machidy zajęli: Ryosuke Tone, Seigo Kobayashi.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-3.

Yuki Kobayashi
46′ Douglas Moreira Fagundes
Asahi Masuyama  66′ 85′
 53′ 84′ Sachiro Toshima
Arata Watanabe  21′
Yuta Kamiya
Yamato Machida85′
46′ Masatoshi Mihara
Junya Nodake74′
 55′ 84′ Matheus Goncalve Sávio
Hokuto Shimoda  30′
84′ Mao Hosoya
Hiroto Goya74′
Masato Sasaki
William Popp
Naoki Kawaguchi
Kento Haneda
46′ Yuta Someya
Yuki Kagawa74′
84′ Hayato Nakama
Ryosuke Tone85′
46′ Keiya Shiihashi
Kenta Inoue
84′ Yuto Yamada
Seigo Kobayashi85′
84′ Yuki Muto
Kohei Isa74′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Kashiwej Reysol w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.