Kashiwa Reysol - FC Tokio 0-4 (0-3). Liga japońska - 14. kolejka J1 League

W pojedynku 14. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 15 maja, zespół Kashiwej Reysol skompromitował się z FC Tokio 0-4 (0-3). Mecz na SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium obejrzało 4 484 widzów.

14. kolejka Japonia - J1 League
2021-05-15 09:00 | Stadion: SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium | Widzów: 4484 | Arbiter: Akihiko Ikeuchi
H. Mita 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 meczów jedenastka Kashiwej Reysol wygrała 13 razy i zanotowała 12 porażek oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Diego Oliveira wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Tokio , strzelając gola w 11. minucie meczu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Adailton.

Zespół Kashiwej Reysol ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 17. minucie wynik na 0-2 podwyższył Adailton. Przy zdobyciu bramki pomógł Yojiro Takahagi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Tokio w 18. minucie spotkania, gdy Adailton strzelił trzeciego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Shuto Abe.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Kashiwej Reysol wyszła w zmienionym składzie, za Emersona Santos, Ippeiego Shinozukę weszli Naoki Kawaguchi, Mao Hosoya. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Tokio: Yojirowi Takahagiemu w 53. i Ryoi Ogawie w 57. minucie.

Po chwili trener FC Tokio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Kensuke Nagai, a murawę opuścił Diego Oliveira. W tej samej minucie Adailton zastąpił Keiga Higashiego. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Keigo Higashi z zespołu gości.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Hirotaka Mita. Bramka padła po podaniu Kensuke Nagaiego.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-4.

Tsuyoshi Watanabe
46′ Emerson Raymundo Santos
Masato Morishige
Douglas Moreira Fagundes
Ryoya Ogawa57′
46′ Ippei Shinozuka
Shuto Abe
77′ Ataru Esaka
Yojiro Takahagi53′
Hayato Nakama
Takuya Aoki
Hiromu Mitsumaru
Kyosuke Tagawa86′
67′ Keiya Shiihashi
Diego Queiroz de Oliveira  11′ 67′
76′ Rodrigo Luiz Angelotti
Adailton dos Santos da Silva  17′, 18′ 67′
Masato Sasaki
Tsuyoshi Kodama
46′ Naoki Kawaguchi
Kashif Bangunagande
Richardson Fernandes dos Santos
Makoto Okazaki
67′ Hidekazu Otani
Keigo Higashi67′ 81′
76′ Hiroto Goya
Hirotaka Mita86′  90′
46′ Mao Hosoya
Weverson Leandro Oliveira Moura
77′ Yuta Kamiya
Kensuke Nagai67′

Jeśli jedenastka Kashiwej Reysol nie wykorzystała 12 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Kashiwej Reysol żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Drużyna Kashiwej Reysol w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.