Kashima Antlers - Vissel Kobe 1-1 (0-1). Liga japońska - 11. kolejka J1 League

24 kwietnia na Kashima Soccer Stadium odbył się mecz 11. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kashimy i Visslu. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 10 223 widzów.

11. kolejka Japonia - J1 League
2021-04-24 10:00 | Stadion: Kashima Soccer Stadium | Widzów: 10223 | Arbiter: Koichiro Fukushima
Kashima Antlers
Vissel Kobe
1
1
A. Ueda 64'
K. Furuhashi 28'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki zespół Kashimy wygrał 16 razy i zanotował osiem porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Kyogo Furuhashi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Visslu , strzelając gola w 28. minucie meczu. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Ayub Timbe.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Visslu.

Na drugą połowę jedenastka Visslu wyszła w zmienionym składzie, za Ayuba Timbe'a wszedł Daiju Sasaki. A trener Kashimy wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yasushiego Endę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Ryohei Shirasaki. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

W 61. minucie Keigo Tsunemoto został zmieniony przez Keiego Koizumiego.

Bramkarz Visslu wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 64. minucie wynik ustalił Ayase Ueda. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kento Misao.

W 68. minucie Ayase Ueda został zmieniony przez Itsukiego Somena, co miało wzmocnić drużynę Kashimy. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Shiona Inoue na Yuyę Nakasakę. Trener Visslu postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Yutę Gokego i na pole gry wprowadził napastnika Lincolna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w zespole Kashimy doszło do zmiany. Yuta Matsumura wszedł za Shomę Doiego.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Daiya Maekawa
61′ Keigo Tsunemoto
Gotoku Sakai
61′ Ryohei Shirasaki
Shion Inoue71′
Hugo Leonardo Silva Serejo
Sergi Samper
83′ Shoma Doi
Ayub Timbe Masika46′
Kento Misao
Hotaru Yamaguchi
 64′ 68′ Ayase Ueda
Ryo Hatsuse
61′ Yasushi Endo
Leo Osaki
61′ Kei Koizumi
Asahi Masuyama
83′ Yuta Matsumura
Yuya Nakasaka71′
Ryota Nagaki
Daiju Sasaki46′
68′ Itsuki Someno
Lincoln Corrêa dos Santos79′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Visslu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.