Kashima Antlers - Shimizu S-Pulse 2-0 (2-0). Liga japońska - 32. kolejka J1 League

12 grudnia na Kashima Soccer Stadium odbyło się spotkanie 32. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kashimy i Shimizu S-Pulse. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kashimy 2-0. Starcie obejrzało 7 907 widzów.

32. kolejka Japonia - J1 League
2020-12-12 08:00 | Stadion: Kashima Soccer Stadium | Widzów: 7907 | Arbiter: Ryuji Sato
Kashima Antlers
Shimizu S-Pulse
2
0
A. Ueda 4',12'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 33 mecze zespół Kashimy wygrał 19 razy i zanotował siedem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kashimy w czwartej minucie spotkania, gdy Ayase Ueda zdobył pierwszą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Shuto Yamamoto.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Kashimy, strzelając kolejnego gola. W 12. minucie Ayase Ueda po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Asystę zanotował Juan Alano.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Hwang Seok-Ho z Shimizu S-Pulse. Była to 39. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Shimizu S-Pulse wyszła w zmienionym składzie, za Hikaru Naruokę wszedł Yusuke I. W 64. minucie Hwang Seok-Ho został zastąpiony przez Takashiego Kanaiego.

W tej samej minucie trener Shimizu S-Pulse postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Keita Nakamura, a murawę opuścił Yuito Suzuki. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Kashimy doszło do zmiany. Yasushi Endo wszedł za Everalda. W 76. minucie w zespole Shimizu S-Pulse doszło do zmiany. Shota Kaneko wszedł za Kentę Nishizawę.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Shimizu S-Pulse: Elsinhowi w 79. i Valdowi w 80. minucie. Trener Kashimy wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ryotara Arakiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Shoma Doi. W 83. minucie boisko opuścili zawodnicy Kashimy: Yuta Matsumura, Ryota Nagaki, a na ich miejsce weszli Juan Alano, Léo Silva.

Seok-ho Hwang39′ 64′
83′ Juan Matheus Alano Nascimento
Hikaru Naruoka46′
Kento Misao
Renato Augusto Santos Junior
83′ Shoma Doi
Kota Miyamoto
83′ Hugo Leonardo Silva Serejo
Kenta Nishizawa76′
 4′, 12′ Ayase Ueda
Yuito Suzuki64′
67′ Everaldo Stum
Sérgio Dutra Júnior
Sun-Tae Kwoun
Togo Umeda
Rikuto Hirose
Takashi Kanai64′
83′ Ryotaro Araki
Shota Kaneko76′
67′ Yasushi Endo
Yosuke Kawai
83′ Yuta Matsumura
Keita Nakamura64′
83′ Ryota Nagaki
Yasufumi Nishimura
Shintaro Nago
Yusuke Goto46′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Shimizu S-Pulse pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.